• dumlupınar yurdunun oradan çarşıdakilerle birleşmek üzere 1500 kişi kadar öğrenci grubu ile yürüyüşe geçtik, uzunca bir süre polisle kovalamaca yaşayarak stadyumun oraya kadar yürüyebildik ancak o noktadan sonra polis müdahalesi ile dağıldık. tek söylebilceğim gerçekten umudun olduğu, bir çok insan sabahın 5'inde uyandılar ve balkonlardan camlardan alkışlarla destek verdiler. bu ülkede umut var, ben bugün bunu gördüm.
  • polise karşı hiçbir güç kullanılmadan neredeyse 5-6 kez biber gazı yediğim bir gece geçirdim. polis ne bir konuşma yaptı, ne de bir uyarı. sadece gaz bombaları attılar, toma ile püskürtmeye çalıştılar kalabalığı. sanırım görüp görülebilecek en düzgün tepki gösterildi bu şehirde. ne bir siyasi partinin reklamı yapıldı, ne de aykırı hareketler oldu. elinde megafon kitleyi yöneten insanlar özellikle kimsenin taş bile atmaması için çaba gösterdiler..

ve sonuç olarak halkın kararlığı üzerine polis geri çekilmek zorunda kaldı. polis gidince hiçbir taşkınlık olmadı. marşlar söylendi, bayraklar sallandı, havai fişekler atıldı.

içim huzur dolu bu gece, hep beraber çok güzel ders verdik diye düşünüyorum insanlara. rant peşinde koşmadan birlik olabildik, siyasi parti propagandası yapmak gereği duymadık.. teşekkürler..
  • occupy turkey sayfasında çatışmaların sürdüğünü yazmış yaklaşık yarım saat önce, en son bir arkadaşım hamamyolu civarında olduklarını ve polis kovalamacasının başladığını yazmıştı hala dağılmamışlar mı acaba.

merak ettiren.
  • terör şubede 90 küsur gözaltının bulunduğunun söylendiği şehir, yasal yardım bekleniyor.
  • facebook'ta açılan etkinlik sayfalarına bakarsak bugün 10.000 e yakın insanın sokaklara döküleceği şehir .
  • protestolarda an itibariyle hızlı treni durduran halka sahip şehrim
  • 1 haziran 2013 eskişehir gezi parkına destek yürüyüşü

espark önü toplanma
    http://www.youtube.com/watch?v=ccqm8wg4yz4

ak parti il binası önünde, polis ordusu karşısında çıldır
    http://www.youtube.com/watch?v=q89rqkodbvk

beceremedik, giremedik binaya, döndük esparka.

edit: sayıyla ilgili bilgi veremedim ne desem sallıyorsun diyecekler. açın videoları bir tahmin yürütmeye çalışın.
  • espark önünde bombalar başladı yine. gerillaya bağlayacağız sanırım yine. ara sokaklara dikkat pusuya düşmeyin.
  • silah sesi gibi bir şeyler duyduğum şehir, ihtimal vermek istemediğim şehir.
hesabın var mı? giriş yap