• -yıllarca sırf üzerinde gs, fb, bjk forması var diye şehrin göbeğinde darp ettiğiniz,
    -formalarını zorla çıkarttırıp ateşe verdiğiniz,
    -derbi günlerinde barlar sokağında yüzlerce kişi toplanıp dövecek gariban öğrenci aradığınız, bulamazsanız cafeleri, barları bastığınız,
    -şehirde açılan gs, fb, bjk storelarını taşladığınız,
    -yabancı sınırı denilen garabet yüzünden ciğeri beş para etmez vasıfsız oyuncuları sadece türk pasaportu var diye milyonlarca dolara büyük kulüplere kaktırdığınız,
    -işinize geliyor diye yabancı sınırının kalkmasına şiddetle karşı çıktığınız,

ve bu yediğiniz boklardan dolayı aldığınız ahlar çıkıyor olmasın sakın ?

galatasaray'ın avrupada aldığı puanlar sayesinde ligi 5. bitiren eskişehirspor'un avrupaya gitme hakkı kazandığını unutup, galatasaray'ın şampiyonlar ligi maçlarında bile şehirde saldıracak galatasaraylı ararken, o saldırdığın çocukların ahı çıkmayacak mı sandın güzel kardeşim?

beter olun.
  • yıllardır yapılan bütün holiganlıkları sanki yıllardır aynı 3-5 kişi yapıyormuş da suç bütün taraftara yıkılmamalıymış şeklinde konuşanları gördükçe acı acı gülüyorum. 9 senedir bulunduğum şehirde 9 senedir hiç azalmamış bir futbol terörü var. çok müthiş denilen o taraftarları bandodan ibaret. centilmenlik kültürü olmayan, serseri it kopuk kim varsa hafta sonları boynunda es es atkısıyla görürsünüz kolları 2.5 metre yanlara/arkaya açıp sallaya sallaya yürüyen.
    o saygı duyuluyor/duyulmalı dediğiniz taraftarlar eskişehir doğumlu fakat farklı şehirde yaşayan insanlar herhalde.

sırf taraftarı yüzünden nefret ediyorum şu takımdan. sırf taraftarınız yüzünden içinde bulunduğunuz durum beni 1 gram bile üzmüyor. 3-5 kişi değil arkadaşım, o tribüne giden insanların %70'i holigan.
  • ben bir spor severim, futbol izlemeyi severim, basketbol izlemeyi de severim, tenis izlemeyi de. ancak dikkat ettiyseniz izlemeyi severim dedim 35 yaşında biri olarak hoplayıp zıplayarak rakip takıma küfür ederek maç izlemek hayatımın hiçbir döneminde bana cazip gelmedi. ama yapanları da tabi ki yadırgamadım hatta bazıları hoşuma da gidiyordu. eskişehirspor maçlarına kombine almıştım süperlig de olduğu sene. maçlar başladıktan sonra kendilerinde bu hakkı nerden bulduklarını bilmediğim çapulcu diye tabir edeceğim tipler, 60 yaşındaki babam ve benim de dahil olduğum koltuklara doğru gelerek bağırsanıza lannn bağırmayacaksanız sinemaya gidin vs diye maç boyunca taciz ederlerdi. üstüne saha kapatma seyircisiz oynama cezası alırdık bu eskişehirspor aşığı arkadaşlar sayesinde. şimdi de neden kombine satamıyoruz diye sitem ediyorlar. neden alayım ki başkanlar ceplerini doldursun, kendilerini kulübün sahibi sananlar babaları yaşlarındaki adamlara bağırıp çağırsın diye mi? bence bu arabesk kültür yok olup gitsin artık.
  • tabata’ya ve ismail köybaşı’na bilmem kaç milyon ....

o antepti lan ne kadar ilginç. ne kadar benzer bir senaryo.kitleyin millete sonra vicdan bekleyin. kara paraları akladığınızı bütün millet biliyor.

sırada bursa var. acıyanı siksinler.
  • eskişehire yeni geldiğim zamanar, bir gün fb-gs maçı izliyoruz adalarda. neyse maç bitti, dışarı çıkamıyoruz. mekanın önünde 200-300 it adaları doldurmuş maçtan çıkanlara saldırıyor.

ellerinde sopalar zincirler bıçaklar, genci yaşlısı...

polis gelip kalabalığı dağıtana kadar çıkamadı kimse.

eskişehirspor da, beyinsiz taraftarları da yerin dibine batsın. su veren itfaiyenin...
  • ülke gerçekten mal kaynıyor. adamın takımı yok oluyor. halen gelmiş yok şehrimizde şampiyonluk kutlayamazsın yok forma ile gezemessin ile övünüyor.

sevgili mal arkadaşım tamam ben senin şehrinde şampiyonluk kutlayamam da sen ne zaman şehrinde şampiyonluk kutlayacaksın? bu soruya cevap verdiğin an kimin nerede şampiyonluk kutladığını kafana takmazsın.
  • ülkede bu futbol yönetimi anlayışı olduğu sürece dün karşıyaka, göztepe, kocaelispor, sakaryaspor, ankaragücü için gösterilen çabaların bir benzerinin eskişehirspor için eskişehir taraftarlarınca gösterilmesi ama kimse oyuncu satışı, yayın geliri, tribün geliri nereye gitti sorusuna cevap aramıyor. bunun sorgulanmadığı ortamda bizler daha çok kulüpler düşmesin die uğraşırız.

bütün bunlara rağmen taraftarıyla, futbol kültürüyle önde olan bir kulübün ligde olması için destekliyorum.
  • bu 'kahpe bizans' muhabbettini de asla anlayamayacağım,nolur bilen biri anlatsın.
    tamam şehr-i müdafaa yap,aynısı sizde de oluyor diye kendini savun,bi yere kadar anlarım,hak veririm sana, ama kahpe bizans?

orası kahpe bizans ise istanbul'a seyahat etmeyeceksin,
    orası kahpe bizans ise istanbul'un fethini anmayacaksın,
    orası kahpe bizans ise 4 sene bi yerlerini yırtıp orada bi üniversite kazanmak için uğraşmayacaksın,
    orası kahpe bizans ise oyuncu alıp-vermeyeceksin.

alper'den tarık'tan milyonları alırken canım bizans'ın parası, sadece takımını desteklemek isteyen bi insan formasını giyip maç izlemek isteyince kahpe bizans'ın taraftarı.

üzgünüm,nasıl battıysanız öyle çıkın.
    benden destek yok.
  • stadyumun tepesinden aşağı beşiktaşlı atıp ölümüne sebep olan himmetçilerin taraftarı gelmiş eskişehire laf söylüyor. ilginç olan bir durum.
  • taraftarı olan bir takım yok olmaz. telaş yapmayın / sevinmeyin.

küçülme/azalma ile yok olma arasında fark vardır.

3. lige düştüğünde bile maçlarına gidilen bir takımdan bahsediyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap