• uzulmesine uzuluyorsun da 7 cocuk nedir be teyze?

bizi merhamet, sizi de cahilliginiz oldurecek.

edit : asagida (#122747946) no'lu girdide arkadas laf atmis ve aynen su cumleyi kurmus;

--- spoiler ---

ben 3 çocuk da yaparım, 13 çocuk da yaparım. devletin sosyalliğini kaybetmediği hiçbir ülkede bu sorun olmaz. sosyal devlet dediğin, zor durumdaki ailenin nüfusuna bakmadan yardım yapmak zorundadır.
    --- spoiler ---

devlet dedigin cebinde parayla gezen bir organizma degil. harcamalarimizdan vergi keserek ya da urettigini satarak butce olusturan bir sistem. sen keyfine gore bakamayacagin cocugu yapacaksin, sosyal devlet bu vergileri sana dagitacak, yapmasi gereken hizmetten geri kalacak oyle mi?

ayak bile yorgana gore uzatiliyor. duygusallik baska gercekcilik baska. bakamayacagin cocugu dogurmayacaksin arkadasim.

bunun ak parti ile alakasi ise bu iktidar doneminde yasamak cok daha zorlasti ve insanlar daha cok acliga maruz birakildi. ama bu gercek bile senin bakamayacagin cocugu dogurabilecegin anlamina gelmiyor.
  • normalde köyünde o tavuğun en taze canlı halini besleyip, kendi ürünlerini yetiştirip kimseye muhtaç olmadan yaşayacakken şehirlere tikilan ve çaresiz kalan yüzbinlerce teyzeden biridir.

köyleri geri bırakıp insanları şehirlere dolduran düzendir sebebi. artık gerçek bir anadolu kalkinma programı benimsenmeli ve köyler yeniden inşaa edilmelidir. modern ve çağdaş bir hal almalıdır.
  • sabahtan beri boğazımda bir yumruyla oturmama sebep olan teyze. tarihi geçmiş deyince "çok mu geçmiş" diye sorması zaten yetti.

https://streamable.com/arq8ko

söyleyecek o kadar çok şey var ki. buna sebep olan herkes iki dünyada da cezasını misli misli çeksin.
  • 50 milyon insan beslemeyecek ülkede 85 milyon insan yaşıyor, hala daha 'sosyal devlet değil mi, 20 tane de yapsam bakacak' diyenler var.
    çok sürmez, 5-6 seneye nüfus 100 milyonu aştığında açlıktan ölen insanlar da görülecek.
    siz çocuk yapmaya devam edin.
  • insanı hüzünlendiren teyzedir
    lakin yukarıda bir yanlış anlaşılma var, devlet zor durumdaki ailelere yardım etmek zorunda değildir. ailelerin zor duruma düşmesini engellemek zorunda(?)dır.
  • o değil de böyle bir olay nasıl gerçekleşiyor? elinde çöpten aldığı tavukla sana yaklaşan bir teyze görüyorsun ve hemen bunu videoya mı çekmeye başlıyorsun? garip...
  • akp rejiminin resmidir.

öte yandan, tayyip'i allah ilan eden yaşlılar da var işte.
  • bütün ekşiciler de gerçek diye direkt atlamış, bence olay gerçek değil, bir nevi üstü kapalı dilencilik metodu,

tarihi geçmiş tavuk al, çöpü karıştırır gibi yap, yanından geçenlere de sor, bakın bakalım tarihi geçmiş mi diye, kendini acınıdır, 50 tl yi kap, günde 5 kişiye sorsa 250 tl şu ortamda temiz para.

bunun biraz benzerini istanbulda yapanlar var, yine çöpün dibinde, çöpe atılmış bir miktar yiyeceği ayıklayıp yiyormuş gibi yapanlar var. yine acıma ve cebe 20 tl bırakıp vicdan rahatlatma.

gerçekten doğru olma ihtimali bence % 10 u geçmez, % 90 tiyatrodur diyorum.

konudan ayrı, neyine güvenip 7 çocuk yapıyorsun, millet çok iyi maaşla tek çocuk yapmaya korkarken üstelik.

edit: mesajla gelmiş, @buhurumeryem isimli yazar göndermiş, yine benzer taktik, site ortamında büyümüş, bu tip çakallıkları yakalayamayan ekşici kardeşlerimiz için gelsin;

istanbul'da bir çocuk yanıma geldi abla açım market alışverişi yapar mısın diye. tamam dedim en pahalı kahvaltılık vs ne varsa onlardan aldırmak için uğraştı üstüne de harçlık da ver dedi. (benim yorumum, en pahalı olma sebebi, başka markete satmak için, kaliteli ürün iyi para çünkü) kasadaki kız uyardı abla günde birkaç kişi tutup getiriyorlar diye.

bu arada çocukla konuştum, kendisi ailesi tarafından istismar ediliyor ve mutlu değildi tabi ki. bugün ben sadece seni buldum o kadar çok olmuyor vs dedi, kalbi çok kırıktı. o kadar alışverişe yüzü gülmedi, bileğine yeğenlerime aldığım boncuk bilekliklerden birini takınca azıcık parladı gözleri. sekiz on yaşlarında yavrucak... alıntı burada bitiyor, dikkatli olun siz yine de.

ek uyarı yapayım, yere simidi dökülüş simitçi, tatlısı dökülmüş tatlıcı, elindeki terazisi kırılmış tartıcı çocuk görürseniz de numara bunları da yemeyin, aniden bayılanlar var, o zaman da para vermeden 112 yi yada polisi arayın.

ayrıca üstteki hikayedeki gibi yada ışıklarda mendil satan dilenen çocuklara para vermeyin, siz verdiğiniz sürece onlar orada durmaya, aileleri de onları sömürmeye devam edecek. hadi bir güzellik daha yapayım, aracınızda çikolata, toka vb. küçük ürünlerden bulundurursanız, ışıklarda falan onları verebilirsiniz, o vereceğiniz ürün çocuğu sevindirir, ailesinin işine yaramaz. ülke böyle maalesef, direkt vicdana oynuyorlar, zokayı yutmamak için çok uyanık olmak lazım.
hesabın var mı? giriş yap