• ankara'da astsubay ve subayların kaldıgı veya konaklama yapabildikleri ve günlük yatak bedelinin sadece 750.000 lira oldugu buyuk ve donanımlı mekan.
  • ulaşim:

hava yolu: esenboğa hava limanından havaş şehir içi servisleri ile ddy terminaline veya aşti'ye kadar ulaşılabilir. bu merkezlerden de uzaklığı yaklaşık 1 km. civarındadır.
    havalimanından orduevine olan uzaklık 40 km'dir.

kara yolu: aşti'den yolun karşı tarafına geçilir; sıhhiye veya ulus istikametlerine giden toplu taşıma araçlarıyla orduevine ulaşılabilir. otogardan orduevine olan uzaklık 1 km. dir.

demir yolu: son istasyonda inildikten sonra orduevine toplu taşıma yoktur, aradaki 1 km. lik mesafe için ticari taksi tutulması zorunludur.
  • düğünlerin yapıldığı salon; 230 kişilik yemekli düğün yapılabilecek nitelikte olup 200 kişilik bir düğün normal süsleme ve fotograf ve kamera da dahil olmak üzere yaklaşık olarak 3500-4000 ytl ye mal olmaktadır.
    kafeteryasında 1 hamburger 66 ykr dir.
  • hava karardıktan sonra önündeki celal bayar bulvarı'nda yürümenin tehlikeli olduğu yer. zira gaspcılar cirit atmakta dikkat etmek, orduevi var dememek lazım.
  • ne zaman gitsem mutlu zamanlarımı hatırlatan 2000lerin başından kalma zamanlarıma döndüren orduevi.

bugün de anneannem, annem ve teyzem gittik akşam yemeği yedik. dedemle geldiğimiz zamanları andık.

bir yakışıklı askerle bakıştık, bakışmakla kalıyor bazı şeyler işte. ben flörtün dahasını bilmiyor ya da beceremiyorum sanırım…
  • tuhaf duygular uyandıran orduevi.

tuhaf derken kötü anlamda tuhaf değil. değişik belki de çocukluğumu hatırlatması açısından buruk bir sevinç duygusuna tuhaf diye nitelendirdim.

bugün ziyaret ettiğimizde yemek için beklerken bir tane ortada oradan oraya dolaşan bir adam vardı. kimse karışmıyordu. yüzünde deli bir adamın ifadesi, heyecanlı tavırlarıyla bir tuhaflık olduğu belliydi.

asker olduğunu düşündüm. kimsenin umursamayışına şaşırdım. nasıl bi vurdumduymazlıktı bu.

yüzünde dehşetle karışık bi gülümseme vardı. başına ne gibi bi felaket gelmişti de böyle olmuştu acaba diye düşündüm. savaştı belki de buna neden, kaybettiği birileriydi belki de aklını da yitirmesine neden.

umarım düzelir, umarım bu duruma sebep olanlar ortadan kaldırılır.

burası kaybettiklerimi hatırlatan buruk bir hüzünle dolmama neden olmakta artık. her gelişimde hem aynı kalan hem de değişen yüzüyle geçmişten buruk anılarımın mekanı olarak kalacak burası daima.
  • ankara manzarasını en güzel görebileceğiz yerlerden biri.

dedem sayesinde ben de görebildim. şimdi de anneannem sayesinde hala onunla görebiliyoruz.

dedemi kaybettiğimiz ay başladı... yarın 7 nisan... 2007 yılından bu yana ne zaman buraya gitsek hatırlarım... ruhu şad olsun. onu çok özlüyorum. keşke onunla birlikte tekrar gidebilseydik…
  • resepsiyonunda zeka geriliğinden muzdarip memurlar çalışan orduevi, telefonda yer olduğunu iddia edip sizi ta tandoğan'dan yürüttükten sonra sıra olduğu iddiasıyla yer vermeyebiliyorlar, en sikimsonik personeli bile bir general havasında, yerim lan sizin anlayışınızı, para olsa nah kalırım da şu parasızlığın gözü kör olsun.
  • kafesinde otururken,istediginiz hamburgerin,mutfaga koyulmuş kameralarla ne şartlarda ve nasıl yapıldıgını kafedeki ekranlar sayesinde size ulaştıran orduevidir.
  • akmerkez 'in karsisinda insa edilesi orduevi.
hesabın var mı? giriş yap