• evet kargo maliyetleri inanılmaz uçuk, katılıyorum. herkes bundan muzdarip, keza biz de öyle.. lakin görüyorum ki bazı türk mağazaları abartıyorlar fiyatları.. ürün maliyetine kargo eklemiş, kar marjı olarak da ürün maliyetinin 4 katını.. aynı ürünü türkiye'de satmaya kalksan ürün maliyetine 20% ekleyeceksin.. neden orada 400% ekliyorsun ? süreç olarak her yıl olduğu gibi ocak-mayıs durağanlığı sitede başladı.. bu aylar arasında çok şanslı değilseniz ve çok niş ürünleriniz yoksa satış sayınız düşer hatta belki ürününüz az ise hiç satış yapamazsınız.. bu yüzden kar marjlarını biraz düşürmelerini tavsiye ediyorum satıcılara.. ürün maliyeti, kargo ve komisyonlar üzerine 50% koyarak satış yapın bari.. 400 % nedir ? şunu unutmayın, 1-0 geride başlıyoruz çünkü genel olarak satışlar amerika'ya oluyor ve malum bize pek sıcak bakan bir ülke değiller.. geçmişte bu sitede ürün satıp göndermeyen çok türk arkadaşımız olduğu için, tereddütle yaklaşıyorlar.. ukrayna satıcıları savaşı mükemmel biçimde kullanıyorlar mesela ve amerika, rusya karşıtlığından dolayı ukraynalı satıcıları ihya ettiler bu dönemde.. uzun süreceğini sanmıyorum çünkü ukrayna satıcıları da bunu abartarak kullanmaya başladılar.. 3 ay içinde 4000 ürün satan ukrayna satıcısı var, ürünü niş değil, ekstrem bir özelliği yok ve etsy de aynı ürünü yarı fiyatına satanlar var.. aynı reaksiyonu amerika halkı ya da müşterisi türkiye'de deprem konusunda göstermez.. neden göstermez, uzun uza yazmaya gerek yok.. siyasi, dini.. elbette vazgeçmek yok.. böyle yazdığım için bazıları ''vazgeçmiyorum ama olmuyor'' diye mesaj yazıyorlar. diğer girilerimde de yazdım, ürününüz satmıyorsa bir şeyler katmalısınız.. ya da yanına bundle ürünler koymalısınız, fiyatla oynamalısınız, seo ları gözden geçirmelisiniz.. bekleyerek vakit kaybetmeyin, bir şeyler deneyin.. az evvel de belirttim, şu dönem satışların düşük olması sizi düşürmesin.. vazgeçmek yok..
  • backlink ile ortalama altı ürünlerin bile çokça satabildiği sitedir kendisi.
    title, tags, description kafa patlattık aylarca şimdi farklı farklar olaylar çıkıyor. yaşlandırdın beni etsy.
  • (bkz: silicon valley bank) ile çalıştıkları için paralarının banka ile birlikte batmış olma ihtimali yüksek. satış yapanlara ödemeleri yapmakta zorlandıklarına dair haber çıkmaya başladı. bu bankanın batışı müşterilerinde bir domino etkisi yaratabilir. genelde startup'lar ve teknoloji şirketleri ile çalıştıkları için bu şirketlerin maaş ödemeleri vs. şeylerde sıkıntıya düşmeleri bekleniyor.

menbaı
  • banka batışı sonrası yaşanan ödeme sorununun devam edip etmediğini merak ediyorum. tam mağaza açmak için her şeyi hazırladığımız anda geldi haber. umarım içeride alacağı olanlar için mesele en kısa zamanda çözülür.

tanım: e-ticaret platformu.
  • yeni dukkanimla fırtınalar estirmeye başlamak üzere olduğum platform.

tasarımları kendimize ait niş ürün gruplarımız var, mevcutta başarılı bir mağaza işletmekteyiz zaten ancak bu platformda sıfırdan bir mağaza açmak ve büyütmek en baba video oyunundan daha eğlenceli.

yeni mağazamızın daha üç ayı dolmadi ve gün itibariyle 9000 dolar ciroyu geçmiş durumdayız. aklimizdakinin henüz yüzde onunu mağazaya yansıttığımızi ve sene sonuna kadar mağazayı tam anlamıyla istediğimiz hale getirecegimizi göz önünde bulundurursak ve bir kaç yıl içinde hatri sayılır müşteri portföyü ve deneyimi sunacağımizi da düşünürsek, gelsin bakalım ilk milyon dolar.
  • müşteriye özel açtığım bir ilan sonrasında hesabımı suspend ettiler. 15 gündür satış yapıyordum iyi gidiyordu 100 satışı geçmiştim içeride param kaldı umarım üzerine çökmezler…

konu hakkında bilgisi olanlar yeşillenirsin.

edit: her yerden darladım 3-4 tane ticket açtım ve biraz önce “yanlışlıkla olmuş” diyip geri açtılar. yeşillendiren herkese teşekkürler.
  • etsy hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yeşillendirebilir mi ? bir sorum olacaktı.
  • paypal'dan sonra wise de türkiye'deki kullanıcılarla vedalaşıyor gibi.
    (bkz: #150620241)

türkiye'den yeni kullanıcılar için hesap açma işlemlerini askıya almışlar gibi.
    etsy'den abd ve avrupa para birimleriyle ödeme alanlar kullanıyordu wise'ı.

yarın öbür gün etsy de türkiye'ye ödeme yapmıyorum artık derse ne oluru düşünmek gerek.

giderek kopuyoruz dünyadan..
  • burada hesap oluşturacağım fakat ödeme almak ve yapmak için türkiye'den bir banka hesabı girsem bir sorun olur mu? kimisi shopier'e bağla diyor. kimi yurtdışına git paypal hesabı oluştur diyor. bilen biri yeşillendirebilir mi? baya yapı kredi banka hesabımı girsem ne gibi bir sorunla karşılaşabilirim?
  • zengin olacam dedikten sonra hayırdır dediğim kim varsa, hacı bi site var dolarlan satacam deyip ardından ağzından çıkan bu 4 harfli ismi duyuyorum. nasıl? etysyden. nereden? etsyden

dünya geneline satış yapmanıza olanak sağlayan bir e-ticaret platformu. nasıl yapacağınızın eğitimini vermekten bile para kazanmaya çalışanlar türemişse bilin ki ciddi rağbet var.
hesabın var mı? giriş yap