• belli bir şablonu olmayan milli takımın merak edilen 11'i.

şimdiki form durumuna göre.

volkan b.
    şener--------serdar-----hakan---------caner
    ----------------------topal---------selçuk-------------------
    gökhan g.--hakan ç.-------oğuzhan---------arda
  • volkan babacan-gökhan-serdar-hakan-caner-ozan-selçuk-oğuzhan-hakan-arda-cenk
  • volkan demirel
    gökhan gönül-ömer toprak-serdar aziz-caner erkin

topal-oğuzhan-hakan çalhanoğlu

arda-burak-volkan şen
  • -------------------------------------------mert günok--------------------------------------------
    şener özbayraklı-------------ömer toprak---hakan balta-------------hasan ali
    gökhan töre-oğuzhan özyakup-mehmet topal-hakan çalhanoğlu-arda turan
    --------------------------------------------cenk tosun-----------------------------------------------

ha bu kadro çıkarsa belki iş yapabilir. ama benim destekleyeceğim anlamına gelmiyor. bana göre milli takım milli değil. akp'nin takımı. o yüzden ak-çomarlarla en azından alnı secde görüyorcu ülkücüler desteklesin. kendilerine başarılar dilerim.
  • ---------------------------------volkan babacan-----------------------------------------

--gönül ---- serdar aziz (ömer)-------ersan( h. balta )-----caner ( ismail)---

-------------------------topal -------------------------oğuzhan( selçuk)--------------

----töre ( frei ) ---------- çalhanoğlu ( m.ekici)-------------arda ( volkan şen)----

------------------------------------cenk tosun ( burak) -----------------------------------

isimlerde sıkıntı yok ama iş kurguya gelince zor bir kadro mühendisliği var. bence bu şekilde olabilecek kadrodur.

edit: tolgay milli takımda oynayamıyor.
  • ---alanyasporlu haydar---
    - gökhan g. - serdar aziz - balta - ismail -

- m.topal -

- hakan ç. - oğuzhan - selçuk - arda -

- cenk t. -

zöge: eksileyin amk eksileyin.her yerde olduğu gibi burda da hakedene değil ismi olana forma verin.bir kez alanyaspor maçı izlememiş adamlar
    taşşak geçmişler.volkan babacan kaç kez kurtarış yapmışta kaleye geçiyor? tolga zengin bile babacandan daha iyi.anca üzerine gelen topları tutan kaleciler milyonları alırken iyi kaleciler alanyaspor gibi takımlarda sürünüyor.ne sikim haliniz varsa görün amk.ha ayrıca akrabası mısın diyen var.sadece trtde maçlarını izledim ve tek başına alanyaya 4-5 maç kazandırdı.
  • euro 2016 elemelerinde türkiye'nin son 3 maçta aldığı 9 puan (hollanda-çek cumhuriyeti-izlanda maçları) ilk 11'de 3 merkez orta sahanın yer aldığı ve hakan çalhanoğlu'nun çoğunlukla (bazen maç içi yer değiştirdi) sağ önde oynadığı maçlarla gelmiştir. 3'ünde de merkezde ozan-selçuk-oğuzhan oynadı. bu 3 maçta da harika takım savunması yaptık ve yazıyla sıfır, rakamla 0 gol yedik. bu işleyen çark fatih terim'in ilk planı olacaktır tahminim. orta saha üçlüsünden selçuk hariç biri yerini mehmet topal'a bırakabilir. bu arada hakan çalhanoğlu'nun son 3 eleme maçında yaptığı harika savunma ezber bozdu. "terim bunu çok beğendi" . hakan içe kaydığı zaman da sağ bekin ve sağ iç oyuncusunun önü açılıyor.

onur kıvrak sakatlanmasaydı ben kaleyi o'na emanet ederdim, özgüveni yerine gelmiş ve forma girmişti. trabzonspor'u takip eden bilir. şampiyona elemelerinde başarılı bir performans ortaya koyan volkan babacan ise süper ligin 2. yarısında formsuz. mert günok filan yazan var :( batırdığı için hamzaoğlu mert'i kesti de harun'u koyunca bursa toparladı.

gökhan gönül ile şener arasında isim olarak direk gökhan gönül öne çıkıyor ama terim'in şener ile milli takımda mesaisi oldukça iyi geçti. kritik dönemde iyi performans gösterdi şener. ilk tercih gökhan olacaktır ama şener oynarsa kimse şaşırmasın. zaten "milli takımda gökhan gönül şoku 2 hafta yok" klişesine şahit olmamız da olası.

stoper pozisyonunda serdar aziz-hakan balta ikilisi ideal ikili ama olur da bunlardan biri sakatlanırsa veya yetersiz kalırsa, yerine mehmet topal stopere çekilecektir.

babacan / onur

gökhan gönül - serdar aziz - balta - caner

ozan - selçuk - oğuzhan

hakan (sağ) - arda (sol)

burak(cenk)
  • 5 orta saha ile oynardım bekler sürekli git gel zaten bekler caner ile gökhan.
    volkan
    gökhan ömer toprak serdar aziz caner

topal selçuk
    oguzhan

hakan arda
    burak
  • -----------tolga------------------
    gökhan-s.aziz-ersan-ismail
    -------topal-selçuk--------------
    ---töre-oğuzhan-arda---------
    ---------c.tosun----------------------
  • kale: harun tekin,