• öğrenci olduğum zamanlarda montla uyumuşluğum bile var doğalgaz kesilmişti uyursam o soğukta ölürüm zannederek yaptığım bir eylemdi
  • (bkz: montdöşambr)
  • özellikle son doğalgaz zammından sonra garibanın kaderi hâline gelen eylem. robocop gibi geziyoruz evde, valla bak.
  • sürekli üşüyen bünyenin gerçekleştirdiği eylem..
    ev ahalisine dışarı çıkma havası, kardeşe de bilgisayara oturabilme umudu verir ama sorulan "dışarı mı çıkıyorsun?" sorusu üzerine alınan "yoo bokum dondu" cevabı başların öne eğilmesine neden olur..
  • (bkz: yeni türkiye)

geçinemiyoruz geçinemiyoruz, yetmiyor artık hiçbir şeye maaşlar. paranın değeri düştükçe düştü, inanılmaz şekilde fakirleştik. çok yakın zamanda birçok kişiyi bu duruma düşürecek bu zamlar, bu yokluk.
  • geçen yıl ev arkadaşımla bazı zamanlar içinde bulunmak zorunda olduğumuz haldir. bozulan kombiyi yaptırmayı reddeden ev sahibi ve 30 seneyi devirmiş yalıtımdan bihaber evi yüzünden dalgınlıkla duvarlara temas edince fön makinesi ile çözdürmek zorunda kalıyorduk birbirimizi. bu sene ayrı ve sıcak evlerimizde mutluyuz. kimsenin yaşamamasını temenni ettiğim durum.
  • doğalgaz zamları sonrası yapılacak tasarruf önlemi.
  • lisansta final haftasıydı. sabah 5 civarına kadar çalıştım. 6.30 gibi kalkmam gerekiyordu. bu yüzden zaman kaybı olmasın diye okula giderken giyeceklerimi mont dahil giydim ve yattım. ısı sorunu olan arkadaş evlerinde de dolaşmışlığım vardır.
  • montla sıçmak eylemini gerçekleştirmeye olanak sağlar.
hesabın var mı? giriş yap