• patron fantazisi: çalışmıyorlar, yatıyorlar
    gerçekte olan: 7/24'e yayılan mesai
  • bizim orospu çocuğu patronda evden çalışanları ofise çağırmış önümüzdeki günlerde..geçen sene yılların rekorunu kırmışız amk çocuğu evden çalışarak,beni ofise getirtince emin ol daha az çalışıcam.başlığı açan davara zaten sövmiycem çünkü çalışanlarından fırsat kalmaz bize
  • yatmak değil de uzanıyor diyelim.
  • evden çalışırken bilgisayarı açmak ölüm gibi geliyor bana.açmadığım çokça zaman da oldu.hem çalışasın gelmiyor ama bir yandan da içini tuhaf bir huzursuzluk kaplıyor. sonuçta ev benim için panda gibi yatıp yuvarlanma yeri.o yüzden en güzeli ofise gitmek.ofiste çalışmasan da bunun huzursuzluğunu yaşamıyorsun.çalışırsan da ne ala.o yüzden yaşasın ofise gitmek.yaşasın ofiste çalışmak.
  • yalandır. bilgisayar elimiz kolumuz gibi oldu her dakika yanımızda, her dakika online toplantıdayız ve daha bir sürü şey. çalışmadığını kastettiğiniz insanlar da yatmıyor, şöyle ki yazın tekne kiralıyorlar sürekli yüzüyorlar, okey oynuyorlar ve içiyorlar, kışın da kayak, snowboard ve sabah akşam dağda yapılan partilerdeler. kimsenin yattığı yok yani, rahat olun.
  • yatmiyorlar zira yatmasinlar diye surekli toplanti koyduğunuz icin yatmak soyle dursun yapmasi gereken islerini de mesai saatleri disinda/gece yapmak zorunda kaliyorlar. gun sonunda kendisine atanan isi yapmayan ozel sektor calisani kovulur zaten. memurlar icinse bu önerme haklidir. evden calisan memurlar full yatti pandemi surecinde.
  • sonunda anladılar aq
  • hele bir de onlara sor, neler anlatırlar neler..
  • yatarken bile calismak durumunda kalmaktan bahsediliyor sanirim.
  • hem işlerin yürütülüp hem de yatılabildiğinin fark edilmesiyle iş verenlerin sinirlerini bozan gerçektir. çalışmak demek ömür kısaltacak streslere girmek zorunda olmak demek değildir. ofise ulaşımın ve ofiste bulunmanın yapılan işten bağımsız olarak ne kadar zaman ve enerji harcadığının farkına varacağına "evde boşa çıkan zamanı nasıl denetleyerek doldurabiliriz?" diye düşünen boomerların tez zamanda yaşlanıp emekli olması dileğiyle.
hesabın var mı? giriş yap