• türkiye'de olması muhtemel olay. evinize hırsız giriyor. kameraya çekip polise gidiyorsunuz. polis bir şey yapmıyor. sepetliyor sizi. sonra youtube'a görüntüleri veriyorsunuz. hoppaaaaaa sabıkalı hırsız afakan tepecikoğlu, hakkınınzda suç duyurusunda bulunmuş. bunun mahalleden arkadaşları evinizin önüne gelip, "adi herif. beni nasıl ifşa edersin? özel hayatım o benim" diye bağırıyor.
  • eğer ki hırsız çalıyor ama çalışıyor, hele hele çalıyor ama alnı secdeye değiyor ise, sana ne beni soyuyor şeklinde bir cevapla mutlaka savunulması gereken suç duyurusudur.
  • en temizi hırsızı evde öldürmek herhalde. kasede alacağına vur kafasına gebert.
  • türkiye'de olması muhtemel ve beni hiç şaşırtmayacak durumdur. çok "muhterem" insanların memleketi ve milleti soya soya kabuksuz bıraktığı ülkemizde, hırsız nüfusunun fazla olduğu bir ülkede yasaların da buna göre şekillenmesi gayet normaldir. belki bu yasayı çıkaran da hırsızdır, belki ben de hırsızım? belki de toplum olarak "bizim" eserimizdir bu durum?
  • -bu işe bir de ev sahibi ortak oluyor. ev sahibine bak ya..sen git üretiminle ilgilensene
  • ülkedeki adaletin ne kadar geliştiğini gösteren tablodur
  • hirsizin tib başkanı'na basvurarak goruntulerini youtubedan kaldirtip magduriyetini giderebilecegi durum.
  • evimden yaklaşık 500 tl civarı 1 tl (evet, biriktirmiştim) çalınmasından sonra evimin yakınlarındaki market,büfe vs. yerlere sormam neticesinde, bir kadının aynı gün içinde gelip 400 tl(tesadüfe bakın ki hepsi 1 tl) bütünletmiş olmasını delil sayamacağını belirten polisler de bu kategoriye girer mi merak etmekteyim.

tabi ki tamamen tesadüfte olabilir, ama en azından insan merketteki görüntüleri bir inceler, kadının sabıkası var mı? gerçekten o çalmış olabilir mi? diye bir araştırır değil mi? ama yok, paşamızın rahatı bozulmasında ne olursa olsun.

tanım: şaşırtmayacak olay.
  • özel hayatın gizliliği diye bişey var, hangi çağda yaşıyoruz. bırakınız rahat rahat çalsın sonra şikayetinizi ilgili makamlara bildiriniz efendim.
  • ahahaha daha geçen günlerde gerçekleşmiş bir öngörü, bu defa kahraman hırsız değil pedofili çocuk istismarcısı.

beynine pamuklu şeker kaçmış ekşi yazarları değil miydi, kendi evinde hür iradesi olmayan 15 yaşında çocuğa tecavüz etmiş birisinin basılma anı görüntülerine 'ama özel hayat' diye itiraz eden?

(bkz: 15 yaşında çocukla basılan ülkü ocakları başkanı)
hesabın var mı? giriş yap