• 1947'de 23 yaşında empire state binası'nın 83'üncü katından atlayarak intihar etmiştir. tuhafı olanı da fotografa bakan kişinin bunu bir katalog çekiminden kare gibi zannetmesi
  • burnunun kanamaması fotoğrafın düştükten hemen sonra çekilmesinden kaynaklı zannediyorum, kanama daha sonra olmuştur tahminen. yoksa vücudunda kırılmadık kemik ve parçalanmadık organ kaldığını düşünmüyorum.
  • fotoğrafı durduk yere insanın karşısına çıktığında, sizi durup düşündüren hatundur.
    sebepleri, süreçleri nedir bilemem ama, şu zamana kadar ölümün kendisine en çok yakıştığı insandır gördüğüm kadarıyla.
  • yıllar yıllar önce evinin sekizinci katından kendisini boşluğa bırakan arkadaşımı hatırlattı bana. evelyn o kadar huzurlu görünüyor ki, sanki gerçekten bir cennet varmış ve hemencecik yükselivermiş oraya gibi.

sanki metrelerce yukarıdan düşmemiş de, süzülüp o çukura sokuluvermiş uyukluyor gibi.

yapılan yorumlar hep buna benziyor. güzelliğinden, huzurundan bahsetmiş herkes benim gibi. benim arkadaşıma ağzından salyalar saçan kara suratlılar " şimdi cehennemde ne yapacak bu " tarzı yorumlar yapmışlardı.

daha liseye giderken intihar eden bir kız çocuğuna üzülmek yerine garip, tarif edilmesi güç bir kara kalplilikle sanki zevk alır gibi içlerindeki irinleri dökmüşlerdi. bir hayat yitip gitmişken değer dedikleri bu şeylere takılmak ne garipti.

güzel evelyn'i o noktaya ne götürdü bilemeyiz ama umarım huzur bulmuştur.
  • intihar notunda annesiyle boşanmış babasına: "tell my father, ı have too many of my mother’s tendencies." yazarak belkide intiharı, kendinin annesini hatırlattığı için yaptığını söylüyor. istemediği şeyleri hatırlatan elbiselerini yakarak kurtulan ve kendi bedeninin de yakılmasını isteyen, kendinden de bu şekilde kurtulmak mı istedi diye düşündüren, hayata yaşama dair insanlarda iz bırakan güzel kız.
  • bütün dünya üstüne geliyormuş gibi hissetmek ,büyük bir çıkmaza girmek ve artık bundan sonra içinde yaşam arzusunun kalmaması. empire state binasindan atlayarak son bulan bir hayatın kısaca özeti.
  • sebebi ne olursa olsun cehennemi boylamış olan kadındır yok zarif görünüyormuş da yok bilmem neymiş de baya baya cehennemi boylamış kadındır kendileri
  • en güzel ölüm fotoğrafında başrol olacağından habersiz empire state binasının 86. katından aşağıya atlayan hatun. düşüş hızıyla ikiye ayırdığı arabanın üzerinde poz verirmişcesine yatması onu güzel yapan tek öge değil. olayın derinlerine inildiğinde intihar sebebinin ne kadar masum olduğunu da görmek onu enfes bir zerafetin başrolü yapıyor. intihar etmeden önce nişanlısına bıraktığı son mektup:

''ailemin içinden veya dışından hiç kimsenin hiçbir parçamı görmesini istemiyorum. lütfen bedenimi yakarak yok edin. size ve aileme yalvarıyorum, benim için tören veya anma düzenlemeyin. nişanlım haziran'da evlenmeyi teklif etti. ben kimse için iyi bir eş olabileceğimi düşünmüyorum. o benden çok daha iyi birisi. babama söyleyin annemle çok fazla ortak yönümüz var.''

http://s851.photobucket.com/…1qdbmzso1_500.jpg.html
  • idolum. birgun intihar edersem bu sekilde intihar etmek isterim
  • gelmiş geçmiş en güzel intihar etmiş insanın fotoğrafı olur mu? oluyormuş işte.
    1947'de 23 yaşında empire state binası'nın 83'üncü katından atlayarak intihar ederek bu ünvanı alan kişi. ve bu ünvanı sonuna kadar hakeden kadın. öyle güzel görünüyor ki insan neden diye sormadan edemiyor.
hesabın var mı? giriş yap