• asıl önemli olan yürütebilmektir
  • asla değil, evlilik sizi başarılı yapmaz ama doğru zamanda doğru insanla evlenmedi iseniz mutsuz edeceği kesindir,

mesele evlenmek değil, mesele birbirine ev olmak, yuva olmak.
  • kör ebe oynanmak gibiydi bazılarımız için evlenmek. kördük sonra ebemizi gördük
  • evlenmek bir başarı mıdır sorusunun cevabı subjektiflik içerir..
    “evlenmek” kime göre, neye göre başarı?

ama;
    uzun yıllara dayanmış, mutlu, huzurlu, güven dayanışması içerisinde, birlikte gelişimin, birlikte değişimin, sevgi, saygı ve aşk temelleri üzerinde yükselmiş bir evliliği yürüten taraflar evet büyük bir başarı destanı yazmaktadırlar..

bu evrenseldir. su götürmez bir gerçekliktir. objektifdir.
  • ödül bile veriyorlar.*
  • başarıysa en başarısızı benim..

son zamanlarda anladığım kadarıyla beni bu konuda ikna edecek kimse yok.. hayatımda kimse olması bunu değiştirmiyor maalesef..

neyse ki bunun bir başarı ya da başarısızlık olduğunu düşünmüyorum. tamamen alakasız bir değişken.. ama her iki durumu da sağlıklı yürütmek asıl başarı..
  • şu dönem de kısmen başarıdır. birini bulacaksın, onu tanıyacaksın, evlenmeye uygun biri olduğuna kanaat getireceksin, o yetmeyecek ailelerin uygun olup anlasabilmesini sağlayacaksın, bak bu da yetmezmiş gibi, düğün, kına, çeyiz, vb. saçma sapan şeylere 500-600 bin turkish liras ayarlayacaksın, bak bunu da ayarladın evliliği şu boktan dönem de yürütmeye çalışacaksın. daha çoluk çocuğa girmedim bile. evlenmek ve yürütebilmek harbiden başarıdır arkadaş. boşuna burada edebiyat yapmayın.
  • evlenmek istediğin sevdiğin ve seni mutlu eden biriyle evlenmek başarıdır. sevmeden iş olsun mahalle baskısı olmasın diye evlenip her gün kavga ediyorsan başarısızlıktır
  • bu fiyatlara rağmen evlenmek başarıdır.
  • toplum nezdinde evet. avrupada dost hayatı evliliğe tercih ediliyor nedense
hesabın var mı? giriş yap