• topun oyunda olmadigi sureleri,maca ekleyip,eve ulasim surelerini mumkun mertebe uzatan erkeklerin sahip oldugu sendrom.etraftaki eve ulasimi gectirecek tum firsatlari degerlendirirler.
  • bir arkadaşım anlatmıştı:

“abi, yemin ediyorum en huzurlu olduğum yer servis. ne işin stresi, ne evin stresi, ikisinin arasında arafta gibi, kurtarılmış bölge sanki...”

adamın servis dediği de yarım saatlik yol amk, o zaman dilimini hayat kabul etmiş. yaptığı bir şey de yok, müzik dinliyor, dizi izliyor falan.
  • sayin "erkek antropoloğu", ev mabet değildir. gittiğin ev, her gün gittiğin ev değil midir? nereden buluyorsun bu heyecanı? insanlar tek düze hayatlarına bilinçdışı bir tepkisellik içinde olabilirler.
  • evet doğru bir tespit, mesaiden sonra işte takılan, haftasonları gerek olmamasına rağmen işe giden erkeklere bakıyorum hep evliler. bekarlar saat doldu mu uzuyor. bir evliden duymuştum keşke pazar günü iş olsa diyordu.
  • benim çevremdekiler koşa koşa evine gidiyor. iş çıkışı takıldığımız adamlar birer birer evlenip ortadan kayboldular. o değil de boş gözlerle 'hacı sen de evlensene, evlilik süper' demeleri yok mu...
  • evlerden ırak
  • bekarken de oluyor o.

bir interdisiplin-sikerin kısa hikayesini dinlediniz.

saat 12’den sonra tv yayınımız sona erecektir. kapatmayı unutmayın. yoksa elanktrik faturası götünüze girer.
  • belki de işini bitirmeden eve gittiğinde aklı işinde kalan ve huzursuz olan bir işkoliktir (ben)

mesai kavramım yoktur ister 15:00'de çıkarım ister 19:00'da. sabah ister 7:00'de giderim ister 11'de. standart günlerde çıkar çıkmaz kendimi en iyi ve huzurlu hissettiğim evime koşarım ama haftada 1-2 gün mesaiye kalırım ki onda da bu başlığı açan ablaya denk gelmişim demek ki.
  • iki kadının arasında ki dedikodu ve boş muhabbeti kaynak ıvır zıvır olmadan buraya taşıyan yazar beyanı. birde araştırma bilim vs deyip olaya fantezi katıyor. tey allahım.
  • kadının trollü de hiç çekilmiyormuş.
hesabın var mı? giriş yap