• (bkz: her şey)
  • düğünün hemen ardından çalınan korna sesleridir. gecenin bir yarısı deli gibi kornaya basıyor düşünce yoksunu herifler..
  • çocuk yapma baskısı (bkz: mahalle baskısı)
  • hacı abi evlenecek kadar sevdiğiniz bi insandan nasıl tiksinebiliyorsunuz?

ben sevdiğimde, adamın terinin taşşağının kokusu bile dünyanın en güzel parfümü gibi geliyordu bana. uyurken akıttığı salyaları, osurduğunda çıkan eşek ölüsü kokusunu bile seviyordum. sabah uyandığında ağzının kokusuna bakmadan uzun uzun öpüyordum mesela. kıllarının her birini ayrı ayrı seviyordum, normalde kıldan tiksinen biri olmama rağmen.
    onun herhangi bir şeyinden tiksinme ihtimalimin bile olduğunu düşünmüyordum.

siz sevmediğiniz insanlarla mı evleniyorsunuz sahiden? ya da evlenince mi sevginiz bitiyor? ben sevdiğim adamın en pis haline en büyük saçmalıklarına kısaca her şeyine tapıyorum lan. hiçbir şey ondan tiksinmeme sebep olamaz.

edit: hayatında hiç aşık olmamış sevgisiz orospu çocukları mesaj kutuma sıçmaya devam ediyor. hayır ben iğrenç değilim, bi gün gerçekten severseniz anlarsınız ayılar.
  • bekar hallerini hatırlamak. yoksa bunca insan neden evli kalsın.
  • çok var.
    1. yemeğin içinden kesilmiş tırnak çıkması. kıl çıkmasına alıştık artık.
    2. o işi yaparken isteklerinin karşılanmaması.
    3. eşinle tartıştığında ailesinin devreye girip tehdit etmesi.
    4. kayın peder ve kayın valideyi arayıp hal hatır sorma zorunluluğu.
    5. ev ve kişisel hijyene önem verilmemesi.
    6. defalarca söylemene rağmen inatla kendi bildiğini okuması. iplenmemenin verdiği psikolojik yorgunluk.
    7. şu an olduğu gibi günlerce süren dargınlık.
  • sevdiginiz adam yanınızda uyuyor olsa bile, gözyasıyla uyuyabiliyorsunuz ve çoğu zaman ruhu duymuyor.. bence çok mide bulandırıcı
  • 1. hesaplarla kitaplarla evlenmek 2. toplumda kabul görmek için evlenmek 3. evli insanların eşlerinin sınırlarına riayet etmeyip, sanki kendilerine ait malmış gibi davranmaları, kadın olsun erkek olsun. bunlar tüm evliliklerde vardır demiyorum. fakat çoğunda mevcut olduğunu düşünüyorum.
  • evliliğe dair mide bulandırıcı detaylar nedir diye düşünebiliyorsanız ne yazık ki çok yanlış insanla beraber olmuşsunuzdur. talihsizliktir, insan eski eşine ne kadar kızsa da harcamamalı, adaptır. kadın erkek fark etmez.
hesabın var mı? giriş yap