• aklıma triple h, batista, randy orton ve ric flair gibi isimleri getiren takımın adı.
  • (bkz: kozmolapse) 'in yakında piyasaya çıkacak olan (bkz: space apocalypse) albümünün açılış parçası.

albüm boyunca anlatılan hikayenin girizgahıdır. dinleyiciyi alır, sarmalar. dinleyici neyi anlamak, neyi yaşamak istiyorsa algı perspektifinde ona hazırlar. hissedersiniz birşeylerin geldiğini. thc'li beyinleri açmaya yardımcı olur. gözleri kapattırır ve bambaşka diyarlara doğru yolculuğa çıkartır.

albüm boyunca kendinizi kimi zaman bir ormanda daha homo erectusken, kimi zaman yüksek plazaların arasında sistemi sorgularken bulabilirsiniz. tabi bu tamamen sizin zihninizdeki yansımalara bağlı.

bir türk müzisyen'i aşan türde bir parça, albüm.
  • feldschlösschen'in sponsorluğunda devam eden "cumartesi korku gecesi"nde başlanmış, ertesi akşama ancak bitirilmiş, insanı deniz ürünlerinden soğutma konusunda iddialı yapım.

fransa'da doğmuş, fas'ta yetişmiş boşnak kökenli lucile hadzihalilovic'in yazıp yönettiği film,korku olmaktan öte bilimkurguya yakınsıyor ve belki 'varlık korkusu' olarak addedilebilir. fakat sordurduğu çokça soruyu hayal gücüne bırakması ve güçlü sinematografiyle telâfi düşüncesiyle zayıf bir yapım. nitekim, bir adadan kayıkla açılıp karşı kıyıya ulaşmayı başaramamış gibi.

--- spoiler ---

en çiğ tabirle denizkızı, daha bilimsel bir tabirle dokunaçlıtentacle ve muhtemelen solungaç solunumu yapan 'insan' görünümlü varlıkların üreme için verdikleri mücadelenin filmi. elbet bu bâbda monaco sağlık meslek yüksekokulu hemşirelik terk olan birkaç benzer formun küçücük erkek çocuklarının olmayan rahim bölgesini deşip rakı sofrasında muhtemelen keyifle yenebilecek bir iki deniz ürünü* koyduğu ve bu üstün bilimsel faaliyetin akıbeti bile müphem kalan yapım.

--- spoiler ---
  • tenkitlere uğrayan teori. evolution teorisi.
    kültürel ve sosyal ilerleme her kavimde aynı çizgide ve evre de ortaya çıkmıştır denmektedir. peki öyleyse aborjinler, mayalar gibi kavimler pekala neden geri kalmıştır, sualine cevap verecek güçte olmamasındandır.
    tek bir kültür tezi ortaya sürülür, ki yanlıştır. dünyada binlerce kavim ve kültür popilasyonu mevcuttur.
  • 2001 yapımı komedi bilim kurgu filmi. orjinal bir hikayesi olmasına rağmen klişelere boğulmuş bir film malesef. 3 adamımız var biri devletteki işinden kovulmuş ,marjinal ve yakışıklı bir bilim adamı, diğeri onun kankası, her şeye muhalefet olup siyah beyaz ayrımına giren ırkçı ve esprili bir zenci, üçüncüsü ise hayatında istediği noktaya bir türlü gelememiş hep aksiliklerle uğraşmış bir o kadar da beceriksiz bir genç. birde bu bilim adamı ve ekibine gıcık olan kıl bir subay ve yanında ki güzel bilim kadını (yakışıklımız tarafından tavlanmazsa olmaz. tabi).
    hikaye bu 5 karakter ile geçiyor dünyaya düşen bir astroidde bulunan mikroorganizmaların çevreye adapte olup 200 milyon yıllık evrimi bir kaç günde geçirmesi ve dünyaya tehlikleri söz konusu. tabi bunu durdurmakta bizimkilerin elinde.
    "https://www.planetdp.org/title/evolution-dp14436"
  • netflix sagolsun onumuze atti biz de izledik.

--- spoiler ---

sonunda uzaylinin afedersiniz gotune head and shoulders sikarak yendiler (bkz: swh)

--- spoiler ---
  • (bkz: gnome) ile birlikte gelen mail ve takvim yazılımı.

bu kadar kaliteli ve iyi olduğunu bilmediğim, kurcaladıkça daha rahat hissetmeye başladığım yazılım. bütün mail adreslerimi hiç nazlanmadan kabul etti ve tıkır tıkır çalışmaya başladı. thunderbird ve onun çok karmaşık gelen arayüzüyle uğraşmak istemiyordum artık, iyi oldu.
  • bugün yayınlanan joyner lucas albümü. bir önceki albümüne göre daha sakin olmuş sanki. beğendim. str8 like dat ve zim zimma hoşuma gitti özellikle.
  • yönetmenliğini lucile hadzihalilovic’in yaptığı 2015 yapımı film eril bireylerin olmadığı toplumlardaki problemleri anlatıyor *. film o kadar sürükleyici ki film boyunca telefondan oyun oynadım, 65. dakikasında bu entryi yazdım.
  • denk geldiğim joyner lucas albümü. bikaç şarkı baktım. slow şarkılar yapmış bu sefer. albümün tarzını 90'lar big l 'e çok benzettim nedense. slow şarkılar bana göre değil, böyle yaptığı litty freestyle veya isis gibi şarkılarını seviyorum ben ama güzel iş diyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap