şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gene d. matlock tarafından kaleme alınmış bir kitap ismi bu. mexico city ülkü ocaklarının insanlığa armağanı. şu şekilde tanıtılıyor kitap internette:

  "tarih yeniden mi yazılacak?
  kadim türkler tüm insanların ataları mı?
  onlar bin yaşına kadar yaşayarak, uzun yaşamın sırlarını öğrenmişler miydi?
  tüm dinler onların tengri dininden mi türedi?
  hz. ibrahim, hz. musa, hz. isa, hz. muhammet ve buda türk müydü?
  “işık doğudan gelir” ne anlama geliyor?
  türkler gelecekte insanoğlunun kurtuluşunda nasıl bir rol üstlenebilirler?

  amerika’da doğan ve daha sonra meksika’ya yerleşen bir yazar, eşinin ani ölümünden sonra ruhunun hep yanında olduğuna ve destek verdiğine inanarak insanlığın ve dünyanın daha iyiye gitmesi için ne yapılması gerektiği konusunda araştırmalar yapmaya başlıyor. özellikle, hıristiyanlığın kökenlerini araştırarak işe başlıyor ve çok ilginç bir şekilde araştırmaları onu türklerin ayak izlerine götürüyor. ilk insanların türklerle başlayıp daha sonra dünyaya dağıldığını ve ilk konuşulan dilin türkçe olduğunu, bilimin, felsefe ve dinin yine türklerden başladığını söylüyor. insanların güneşsel enerjiyle nasıl senkronize yaşaması gerektiğini anlatıyor. şu an insanlığın içinde bulunduğu huzursuzluğun çözümünü ancak orta asya ve türklerin getirebileceğini, daha iyi bir dünya için gerekli açılımları ancak onların yapabileceğini iddia ediyor ve şayet bu olmazsa dünyanın asla huzur bulamayacağını söylüyor. ayrıca yazar türklere bir gönderme yapıyor. nasıl oluyor da doğuştan filozof ve şair olan, türk kültürünü dünyaya yayan erke han’ı bilmiyorlar. türk dünyası görkemli zaferlerini ona borçludur.

  eski uygarlıklarda kullanılan teknolojiye de değinen yazar, insanların onları kullanarak nasıl yüzlerce yıl uzun yaşabileceklerini yazıyor. bu arada türklerin orta asya ve çin’de yaptıkları piramitleri anlatıyor. gerçeğin türklerden saklandığını yazıyor. insan bu kitabı okuduğu zaman bir amerikalının nasıl olur da bilmediğimiz geçmişimiz hakkında bu kadar şey bildiğine hayret ediyor."
 • trt'nin 'müjdeli haber' kıvamında tanıttığı gene d. matlock'un 'what strange mystery unites the turkish nations, india, catholicism, and mexico' adlı kitabının türkçe 'çeviri'si. trt, 'bu iddia bir amerikalıdan geliyor!' diyerek 'uzman kanaati' kontenjanını da doldurmuştur. bodrum'da, sevmediğim köşe yazarı emre aköz'ün 'ergenekon bayrağı' dediği ay-yıldızlı atatürk bayrağının yanında/altında konuşan, 'bizlerin vergisiyle çalışan' trt'nin mutlulukla haber konusu yaptığı matlock bakalım emre aköz'ün ilgisini çekecek mi?

  http://www.trt.net.tr/…-009e-4d3f-be03-a5bdd40717a6
 • tahminimce, güneş dil teorisi çalışmalarının günümüze yansıması olarak ortaya çıkmış bir eserdir.

  buradan anlaşılacağı üzere, çok kapsamlı olmasa da, çok büyük paralar akıtılmasa da bir bilimsel çalışma yapmak dünyanın bir ucunda böyle etkilere neden olabilmektedir.
 • "dünya türk olsun" sloganının naifliğini anımsatır.