• sinema teknikleri hakkında işe yarar ve her sinemaseverin bilmesi gereken bilgileri eğlenceli ve gayet net bir şekilde veren sevimli youtube kanalı: https://www.youtube.com/…l/uc6z_6pythgu02rsudousdcq
  • en güzel türk youtube kanallarından birisi, nasıl bu kadar az kişi tarafından biliniyor aklım almıyor. çok daha iyi yerleri hak ediyor.

sözlük yazarı olması muhtemel kanal sahibine selamlarımı iletmek isterim.
  • biz 12 eylül sırasında en az ortaokul ve üstü yaşlarda olanlar, bizim peşimizden gelen kuşaklara göre azıcık daha deneyimli, tarihsel bilgiye sahip ve görece etkin ruhtayız. özal-özalizm** çocuklarından bazı farklarımız var. tabii 12 eylül tankı bizim üstümüzden geçmedi, tırpanı teğet geçti, zihnimiz şekillendirilmemiştir diyecek kadar da değil. grupsal ve örgütlü davranamıyoruz. örgüt demek örgütsel doküman-örgütsel belge demek. hatta eleştirdiğimiz halkla aynı-benzer dinamikteyiz; sinmişlik, ezilmişlik, edilgenlik, gelen geçen herkes ve her şey düzer olasılığı. onlar (halk/helk) koyunluk, sürülük bilincini daha kasmadan taşıyorlar. korkmaktan çekinmiyor, korkularına göre şekilleniyor, gündelik yaşamla yetiniyorlar. halkın bilinçdışı daha derin; kuyucu murat paşaları, celali isyanlarını, ali kıran baş kesenleri, şahkulu isyanını, şeyh bedreddinleri gördüler. çorum'u, maraş'ı, sivas madımak oteli'ni gördüler, tarihi ve tarihin şiddetini sadece alevisi-kızılbaşı değil aslında sünnisi, zaten sinmiş olanları ve isyankarları da gördü. olayları ve tarihleri tek tek bilmeleri gerekmiyor.

bazı hızlı-sert dindar-ülkücü-devletçi olan insanlar kitleler bile aynı örtülü korku nedeniyle devletle ve acı güçle özdeşleşmiş, kraldan çok kralcılaşmış olabilir. kimseye bir şey demiyorum, arada kalmışlığın çok acı ve sıkıntı verici oluşunu görüyorum. bireysel ve ulusal özgürlük, haysiyet refleksimizi kaybettik. 1 yüzyıldır büyük savaşa girmeme, açık ve genel çartışmadan kaçınma, belki iç savaş gerilimleri sürerken iç savaş yaşamamak bile tarihsel sosyolojik yabacılaşmaya, dönüşüme katkı yapmış olabilir.

eylem planımı açıklıyorum: eylem plansızlığı, sadece her an kendimi ve çevrenimi gözlemek, her şeyi okumaya çabalamak. eyleme sıra gelir ve maçam yetişirse* ona da evet.

(bkz: aksiyon planı)
    (bkz: 12 eylül/@ibisile)
  • sinema üzerine faydalı ve keyifli videolar üreten bir youtube kanalı. 5000 aboneyi yeni geçmiş, az bilinen, kıymetli bir kanal.
  • çok hoşuma giden youtube kanalı fakat maalesef artık aktif değil. denk geleli yaklaşık bir hafta oldu. genel kültür açısından bana cidden katkısı oldu. son zamanlarda sinemaya oldukça fazla vakit ayırmaktayım ve bu kanal sayesinde sinemadan aldığım zevkte bir hayli arttı.
    değeri bilinmemiş zamanında ama bence biraz daha mücadele edebilirmiş. youtube 'da 2015 yılında bu yana çok fazla şey değişti. bu şekilde kaliteli içerik üretmeye devam etseymiş kesinlikle bir noktada kendine yol açarmış. neyse bakalım ben abone oldum, umarım yeni videolar görürüz kanalda. ayrıca son olarak eklemek istiyorum ki, kötü espri sayacına takılan esprilere ben güldüm hep. bunu da belirtmek istedim.
  • inceler galeri albümünün en naif parçası.

"yürüyorduk bir eriğe vurup vurup
    başa gelen her kötülüğe anlam bulup"
  • genel hedefi ve olay stratejisini, belirlenen operasyonel dönemler için hedefleri ve destekleyici bilgileri, belirli taktiksel eylem ve görevleri yansıtan plan.
  • yaklaşık 1.5 yıldır yeni video eklenmeyen youtube kanalı. vasatlığın tahakkümüne terk edilmiş yeni medya sahalarında iyi niyetlerle hazırlanan içeriklerin devamının gelmemesi çok üzücü. sinema okulu öğrencileri kadar meraklı sinemaseverlerin de faydalanabileceği temiz ve net bir kaynak eylem planı.

(bkz: eylem caner)
  • içerikleri üreten arkadaş baya bilgili biri. sinemayla ilgilenenlerin takip etmesi gereken bir kanal. kimsenin söylemediği, arada kalmış detaylardan bahseden insanları dinlemeyi seviyorum. asıl gerçekler onlar çünkü. gibi ve the morning show dizilerinin sahnesel karşılaştırmaları baya güzel kafa açtı.
hesabın var mı? giriş yap