• jet ski ile kaybolma numarasına yatayım derken (bkz: gökhan özen) beklediği adada orangutanlar tarafından zikilen ve gazetelere "altuğu orangutanlar zikti" manşetiyle taşınan ezik popçu.
  • boğulma numarası yapıp gündem yaratıcam derken zamdan ve zalaxy gibi dergilere "altuğu denizin orta yerinde zktiler" manşetiyle taşınmış, ucuz & egzotik olsun diye albüm kayıtlarını bolivyada yaparken gerillalar tarafından kaçırılmış süper bir karakter.
  • " dumb da dumb ahey ahey hey hey
    seni gidi aşifte ımpphhfşş
    seni gidi yosma ımphhhş
    gel bana gel bana
    usulca gir koynuma

yaaaar

sensizlik çok zor bebeğim
    seni her zaman yalamak isterim "

şeklinde unutamadığım bir şarkısı da olan insan. parayı bulduğumda, sırf kaan ertem' e tribute olsun diye tanınmadık kötü bir vokal ama iyi aranjörler bularak albümünü yapmak istediğim insandır.
  • " aşk? yok anuna goyyimm, sevgi? yok anuna goyyimm" parçasiyla yaz albümünü çıkarmış inanılmaz gülünç şarkıcı. yeni eserlerini merakla bekliyoruz tabii...
  • bir dönem "yalarım seni her gece" isimli şarkısıyla da kitleleri peşinden sürüklemiş olan şarkıcıdır.
  • albümleri öküzoğlu plakçılık'tan çıkan, bi tarafına bişey oldu mu öküzoğlu hastanesi'ne yatan, bi sponsor aradı mı daltarak otomotiv'e giden züper popçu!
    şakşuka tutunca o da "ay ay ha ha yalar yalar dolaşırım" diye bi single çıkarmış idi.
  • kesinlikle bir filminin yapılmasını dilediğim mükemmel karakterdir.

olur da bir filmi yapılırsa eğer, bu karakteri de kesinlikle emre altuğ canlandırmalıdır bence.

durun! hemen vurmayın! kesinlikle kendisini kötülemek için ortaya atmıyorum bu fikri.

oyunculuğu hoşuma giden, mizahi yapısı ve mimikleri ile bu karakterin hakkını vereceğine inandığım bir isim ve ayrıca ismen de feci bir ironi ortaya koyacak olması, ortaya bir başyapıt çıkarır.

o olmadı mustafa sandal da olur ama bi emre altuğ kadar sevimli durmaz.
  • bir ara da bir öküz tv yapımı olan çocuklar çiftliği isimli realiti şova katılmış popçu.

başta çocuklarla iyi geçinir, masal anlatır vs..

1 hafta sonra: "şu manken karı da başımı döndürdü haa!"
    2 hafta sonra: "sakin sakin oynayın veletler! asabımı bozmaya başladınız ha!"
    haftanın finali: "bana nasıl 2 puan verir ya!? anuna kodumun veledi!"
    4 hafta sonra "şortumu ne indiriyorsun lan!?" ve tokatlar.
    final gecesi: "ben hayatımda böyle çocuklar görmedim be, piç kuruları!"

sonra çocukların velilerinden dayak yer. hastanede:
    "fena sopa yedik ama iyi reklam oldu, hiç sesini çıkarma"
  • yıllar önce okuduğum bir hikayesi ne zaman aklıma gelse beni gülmekten yerlere yatıran pop müziğin ezik prensi.

hikaye 2000'li yılların başında bazı pop müzik sanatçılarının yunan şarkıcılarla yaptığı düetler furyasında geçmekte, hatırladığım kadarıyla yazıyorum:

"ünlü pop müzik sanatçısı altuğ türk-yunan dostluğunu pekiştirme kisvesi altında prim kasmak için yunanlı şarkıcılardan biriyle yarı türkçe, yarı yunanca bir parça seslendirir ve yurdun dört bir yanında konserler verirler.

kadın şarkıcının söylediği kısım 'galipos aganomi kalepoke saki ganemi lapo talepokis' gibi bir şeydir. şarkı devam ederken izleyicilerden biri aniden yüksek sesle bağırır: ben yunan dili ve edebiyatında okuyorum, bu kadının söylediği şarkı yunanca değil!". o anda kadın şarkıcının 'sıçtık' temalı pişkin yüz ifadesi görülmeye değerdir. şarkının atmasyon sallamasyon, şarkıcının da sahte olduğu anlaşılınca altuğ'u yaka paça indirirler tabii sahneden."
  • bir bütün olarak ele aldığımızda:
    (bkz: alihan)
hesabın var mı? giriş yap