şükela:  tümü | bugün
 • yüksek ihtimalle bilgisayarımın kaldırmayacağı oyun. bu yüzden 2017 modu buldum onu oynuyorum f1 2014'te.
 • ps4 aldıracak olan oyun. ağustos sonu geliyor.
 • mclaren mp4-23' ün de yer alacağı oyun. ağlamıyorum gözüme krom renk dumbo kanat kaçtı.
 • 5 gün sonra çıkacak olan oyun. son 30 yılın efsane (ya da ikonik) araçları da oyunda yer alacak. ayrıca kariyer modunun da üstünde iyice uğraşılmış, ince elenip sık dokunmuş bu hususta.

  kısacası oldukça zevkli olacak oyuna benziyor.
 • kutulu versiyonu türkiye'de ne zaman satışta olur merak ettiğim oyun. illa d&r'a falan gelmesine gerek yok. gittigidiyor veya hepsiburada'daki satıcılar ne zaman getirir acaba? var mıdır bilen?
 • müthiş buglara sahiptir. zaman zaman ai'ye karşı yarışırken araçların startta çakılı kalması veya yarışı bitiren tüm araçların diskalifiye edilmesi (online yarışlarda da oluyor bu) gibi efsane hatalarla çıkmıştır piyasaya. muhtemelen ilk güncelleme ile bunlar ortadan kalkar. yine de, codemasters'a ve oyunu test edenlere sevgilerimi yollamak istiyorum*.

  ps4 platformunda f1 2016'ya göre daha eğlenceli göründüğünü söyleyebilirim. eski araçların sesleri bana da biraz yavan geldi. buna rağmen, efsane araçları kontrol edebilmek oyun için büyük bir artı. diğer modlarla ilgili asıl yorumları gerekli güncellemeler geldikten ve biraz daha oynadıktan sonra detaylı olarak yazacağım.
 • acaip buglar olasada meta puani 87 olan oyundur
  ilk bakış videosu için (bkz: https://youtu.be/d-ctodmzsji)
 • ilk izlenimleri gayet iyi olan oyun. dün elime geçti ve sadece ilk yarışı yapabildim. zaten f1 2016 için tarihin en iyi f1 oyunu deniyordu, aynı oyunun detaylandırıldığını ve üzerine konulduğunu düşününce ünvan 2017'ye geçmiş diyebiliriz.

  kariyer modunda aracı geliştirebilme özelliği gerçekten inanılmaz renk getirmiş oyuna. 2016'da da vardı tabi ki. eski oyunların kariyer modunda arabalar tüm kariyer boyunca yerinde sayıyordu. gerçekçi olsun deyip kötü takımla başlasanız ileride takım değiştirmek gerekiyordu şampiyon olmak için. şimdi dipte aldığınız takımı sezon boyu yapılan ar&ge ile yukarılara taşıyabiliyorsunuz. f1 2016'da renault ile başlamıştım ve sezon sonu grid'in en iyi 4. arabası haline gelmiştik. renault'yu gelişime açık yapmışlar. 2017'de de öyle diyorlar. ancak azılı bir mclaren fan'ı olarak takımı eski günlere döndürme hedefi koydum kendime ve taraftarı olduğum takımla başladım. araba alonso'nun ''gp2 engine'', ''i never had less power'' dediği kadar var gerçekten. antreman turlarında süründüm. sıralama turlarında piste ve yeni sürüşe(arabaların aerodinamiği değişti malum, oyuna çok iyi yansımış) alıştıktan sonra sıralama turlarında ben 17(ben)-18(alonso) olduk. zorluk derecesi tam 2016'daki gibi değil. yada ben tam alışamamıştım o ara. bu kez zorluk derecesini rakamlandırmışlar. 0-30 arası easy, 31-50 medium gibi. 2016'da expert'te oynuyordum, bu oyunda 80'den başlıyor. antremanda expert biraz zor gelince 70'e(hard) çektim. ve traction hariç tüm asistler kapalı.

  gayet gerçekçi şekilde 6-7 araç yarış dışı kaldı ilk yarışta. bu sayede 11-12 olduk.

  yeterli konsolum/bilgisayarım var, maddi imkanım da var, f1'e çok meraklıyım diyorsanız hemen bugün alın oyunu. pişman olmayacaksınız. kariyer modunun devamını burada yazmaya devam edeceğim. yazmak da oynamak kadar zevkli.

  edit1: inanılmaz gerçekçi olmuş. mclaren ile gerçek hayattaki yerlerdeyiz aşağı yukarı. sıralamalar 17-18, yarış sonu ise biraz çaba ve yarış dışı kalan arabalarla 13-15 arası. gelelim en gerçekçi kısıma. honda'yı gayet iyi yansıtmışlar oyuna. daha üçüncü yarışta motor cortladı ve çoğu parçayı değiştirmek zorunda kaldık. 2 yarış arası yaptığım için mi neden bilmiyorum bunlardan grid cezası almadık. ancak rusya öncesi vites kutusu değiştirdiğim için grid cezası aldım. kaç sıra bilmiyorum yarış başında göreceğim.

  edit2: yağmur altında ai'ın sıkıtıları var ne yazık ki. çok çok yavaş gidiyorlar.
 • eski bir f1 fanı olarak bu kadar arayı vs. düşünmeden aldığım oyun.

  2000 lerin ortasında deli gibi takip eder ve oynardık. şimdi kısa bir süre deneme şansım oldu ve çok fazla değişiklikler göze çarpıyor. kariyer olayında zayıf bir takım ile başlayarak ve kendini geliştirip iyi bir takıma kapak atma ile devam eden süreç umarım bu oyun içinde geçerlidir.

  online mod tecrübem olmasa da en çok merak ettiğim ve alma sebebim gerçek rekabet ortamının heyecanını yaşama isteği.

  steam üzerinden oynadığımı belirterek. eklemek isteyenler için;

  id: ers05can
 • ps store'da %35 indirimle 134 tl'ye alınabilecek oyun.