• https://www.youtube.com/watch?v=n4m_xt4vfwy

barış özcan faceapp'e de değinerek güzel bir bilgisayar öğrenmesiyle ilgili bir video yapmış.
  • yaşlı halimi sarı bıyık gibi gösteren uygulama.

edit: imla.
  • derin öğrenme özelinde görüntü işlemenin ne boyutlara geldiğini güzel gösteren bir uygulama. sanırım rusyadan çıkmış, eğer öyleyse hayvanlar gibi görüntü verisi topladıkları kesin. doğal dil işlemede ki eş değeri sanırım şu linkteki teknoloojidir.
  • sizin kemçük suratınızı kim neden depolasın dediğim yüz değiştirme programı.
  • bu uygulamayı arkadasımdan öğrenmiştim, kadın olarak nasıl göründüğümü cok merak ettiğim için büyük bir heyecanla indirdim. en begendiğim fotoğraflardan birini yükledim ve kadın halimi görmek için ilgili filtreyi seçtim. kendimi övmeyi sevmem ama karşımda gayet güzel bir kadın gördüm. yanlıs anlasılmak istemiyorum ben mükemmelim vs demiyorum ama yılların birikimi belki de bu, o fotografı görünce ağlamamak için kendimi zor tuttum. keşke hayat o fotograftaki kişinin olduğu bir yol çizseydi diye bana düşündüm. sanki erkek halim olması gereken değilmiş de, kadın halim ‘’normal’’ olanmış gibi. yakın arkadaslarıma hemen whatsapp’dan gönderdim değişimi yorumları ile mutlu oldum 5 dklığına da olsa hayallerimdeki ben olmustum. fotoğrafı silmeye kıyamadım hala galerimde duruyor. uygulamayı kaldırdım ve gerçeklere döndüm.
    keşke işte keşke...
    keşke her sey çok baska olsaydı...
  • sinsi bir tuzaktır. insanlar eğlenirlerken, bir yandan da verilerinin bir merkezde toplandığını düşünmüyorlar.
  • yaşlandirma ozelligini hic kullanmadim ama tipine tip katan pro ozelliklerini cok kullandim. hele o 'impression' filtresi yok mu kendini begenmene sebep olur.

bu arada neredeyse netflix kadar abonelik ucreti var. biraz indirim yahu.
  • bir çok ünlü ve influencer faceapp filtresi olmadan kendi suratının neye benzediğini unutmuştur. herkes maşallah bi hollywood ünlüsü.

önceden takip edip bi süredir bakmadığım bi hesap vardı. geçen magazin hesabının biri kızın resmini koymuş. dedim ki aaa bu ne kadar çok estetik dolgu yaptırmış yüzüne. bildiğin başka biri olmuş. etiket olmasa tanıyamiycam. herkes bi örnek olmaya başladı filan diye düşünüyordum ki hesabına girip yakın zamanda attığı videoya baktım. kız hatırladığım bildiğim gibi duruyor!

yahuuu görmüyor musunuz? bu başka biri, bunu bu şekilde paylaşmayayım falan demiyor musunuz. köpek kulaklı filtreyi bile arar oldum ha. iyice kendi gerçeğinizden uzaklaştınız. insanların da özgüvenlerini kendinizinki gibi düşürüyorsunuz. yapmayın. herkes kalın dudaklı herkes ince suratlı, belirgin çene kemikli olmak zorunda değil. filtreleri merak eder bakarsın hoşuna gider neyse anlarım ama devamlı bu filtrelerle yaşamak nedir? kafayı yemişsiniz.
  • artık korkutucu boyuta ulaşmıştır. gerçeklik algimi yitirmek üzereyim. doğal olmak bu kadar zor olmamalı, hadi abartin makyajı onu da severim ben. ama kendimize bakınca kendimizi gorebilelim, herkes balmumu heykeli oldu çıktı ben anlamadım.
  • kullanıcısına saygısı olan program. yıllar önce alınan ömür boyu pro üyelikleri tüm özellikleriyle kullandırıyor.

2017 yılının haziran ayında pro sürümünü google play store'dan 14.40 tl ücretle satın almıştım. o zamanlar popüler değildi ve abonelik sistemleri bu kadar çoğalmamıştı. şimdi ios telefonuma kurdum ve diyor ki senelik 300 tl.

şaka gibi.
hesabın var mı? giriş yap