• bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre facebookta arkadaşlarının profillerindeki eğlenirken, partideyken ya da değişik bir ülkedeyken çektirdikleri resimlere ve yapılan yorumlara bakarak aslında kişinin, kendisinin ne kadar yavan bir hayatının olduğu düşüncesine kapılarak depresyona girmesi haline deniyormuş. gerçekten şöyle bir düşündüm de çok yerinde bir tespit olduğuna karar verdim. aslında ben o adamlardan daha önce düşünmüştüm ancak adını koyamamıştım. hoş onların koydukları da pek bi halta benziyor değil hani.

bu şekil depresyona giren kişilerin kazın ayağının hiçte öyle olmadığını bilmeleri gerekir. çünkü aynı boku sen de yiyorsun arkadaş taaa zamanın birinde çekindiğin hottirik pottirik bir resmini haliyle sen de yüklüyorsun merete. bu kez karşıdaki kişi öyle sanıyor. halbuki herkes yerinde güzel kardeşim... herkes bu lanet aletin başında bi yerlere kaybolup partilerde clublarda koptukları falan yok...

o belki de karılarla kızlarla çektirdiği fotoğraf tatilde ;

- can i take a foto,

diyerekten turist hanımlarımızın bellerine yapışmaları sonucu ortaya çıkmış eserlerden başka bir şey değil...

ey kardeşim sen sakın milletin götürüyormuş havası verip aslında bi bok yemedikleri hallerine sanal alemde bakıp;

- kaderime sokayım diye de isyan etme...

nokta. oh be çok mutluyum..
  • depresyon sahibi kişi dikkat çekmek için geçici olarak facebook hesabının dondurabilir. kimsenin fark etmediğini görünce geri açması da muhtemeldir.
  • facebook kullanmayanların korundukları moral bozukluğu.
  • eski sevgiliyi facebook'tan silmek degilse bile -medeni insanlariz neticede- en azindan anasayfadaki newsfeed'inizden gizlemenin yardimci olabilecegine inandigim depresyon turu.
  • herkesin mutlu olduğu ve herkesin sürekli gezdiği ütopik bir dünyada geçen sitenin depresyonu.
  • "deactivate account'tan önceki son çıkış" uyarısı veren bir doğa olayı...

ya çevreyi ya da kendinizi düzeltme zamanı gelmiş demektir...
hesabın var mı? giriş yap