• yararsız, vakit kaybı bir uğraştır.
    güzel değil, kilolu diye terkedilmiştir (bkz: igrencsin arti hayvansin). taş gibi fotoğraflarını gördükten sonra, kadere küsülür.
  • ilkokul arkadaşı hayatın bir döneminde sevgili olmuşsa ilkokul arkadaşını arama eyleminin diğer adıdır.
  • eski sevgililerin soyadını bilmediğini yahut hatırlamadığını farkedince başarılamayan. bi kaçı aklımda da onlar zati gereksiz. hehe. zati hep lazım olanlar unutulur, kaybolur. ve evet. ben yabmaya çalıştım bu eşekliği:(
  • "bu muydu kalbimi kıran eşşek" demenin bir başka çeşidi.
  • her ne kadar gereksiz de dense, vakit kaybı da dense her facebookçunun yapacağı şeydir. direnmek faydasız demiş borg amcalar sizde direnmeyin, yapın. bitsin ve geçsin. (bkz: evet yaptım) (bkz: yine yaparım) (bkz: pepsi max)
  • herkes yapar.
    ben de yaptim.
    kimse yapmamali.
  • facebook makinası, henüz üye olmaytan birisinin ismi aratırılırsa, o kişi üye olduğunda karşısına ismini aratan kişiyi çıkartıp "you might be friends with x" promptu vermekte oldugu icin riskli bir eylemdir.
  • eğer eski sevgiliniz her arkadaşınızın listesindeyse yapmanıza gerek kalmayan eylem..

ayrıca arasanız da aramasanız da eski sevgilinin profiline bakmanın sonuçları her zaman kötü değildir.. mesela ben bugün bakayım dedim ve gördüm ki benden önce çıktığı/görüştüğü/takıldığı herkes (zaten toplasan 3-5 kişi) benden çok ama çok çirkin.. ama öyle böyle değil yani adamlar benim yanımda durmaya çekinirler o derece.. ha ben inanılmaz yakışıklı bir adam mıyım? hayır değilim.. zaten bunları da kendime pay çıkartmak için değil facebook'ta eski sevgilisini arayıp da bulacaklarından korkan yüzlerce insan için yazdım.. bulduklarınız sonucunda çok mutlu olma şansınız da var yani..
  • male looks female koşulu için söylüyorum
    eğer aranan bayan evlenmiş ise yaklaşık 75 doğumlu ve öncekilerde eşinin
    soyadını aldığı için direk arama yaparak bulunması zor.
    guruplar üzerinden tarama yapmak daha sağlıklı sonuç verebilir.
    mesela mezun olunan okulun gurubu vs. gibi.
hesabın var mı? giriş yap