şükela:  tümü | bugün
 • 16 kasım 2018'de vizyona girecek olan fantastic beasts and where to find them'in devam filmi.

  https://www.youtube.com/watch?v=x6sioxmi8do
 • adı nihayet az önce açıklanmış olan film. ikinci maceranın adı ;

  fantastic beasts the crimes of grindelwald

  açıkçası çok yavan ve basit geldi filmin adı. onca vakit merakla bekledikten sonra çıka çıka harry potter kitaplarının herhangi birindeki alelade herhangi bir bölümün adı da olabilirmiş yani "grindelwald'un suçları"... hatta kitaplardaki bölüm isimleri arasında bundan çok daha çarpıcı ve gösterişli olanlar olduğu da kesin. koca filme koya koya koydukları isme gel. napalım, teaser trailerı bekleyeceğiz artık.

  edit : bu arada filmin logosundaki "fantastic beasts" kısmının oldukça küçültüldüğü ve bölüm adının çok daha fazla öne çıkarıldığını görüyoruz. halbuki bu tür büyük serilerde ana başlık büyük yazılır, alt başlıklar değil. bu da sanıyorum ki newt scamander karakteri bundan sonraki filmlerin ana kahramanı olmayacak ve hikaye dumbledore ile grindelwald üzerinden gidecek sözlerini haklı çıkarıyor. yeteri kadar etkileyici bulunmayan başrol karakteri ve canavarları başrolden şutlanmış gibi.
 • filmin logosu :

  https://pbs.twimg.com/…ia/dowl3o7u8aeytgd.jpg:large

  ilk resmi promo fotoğrafı (ne kadan da vıcık vıcık twilight olmuş ama) :

  https://twitter.com/…chko/status/931166299446706176
 • gelen ilk fotoğrafta grindelwald'ı elinde elder wand ile görüyoruz.
  dumbledore'u görüyoruz.
  ortada bir takım aşık insanlar görüyoruz.
  ama kenarlarda dumbledore ve grindelwald görüyoruz.
  dumbledore'u görüyoruz demiş miydim?
  heyecanla bekliyoruz.
 • fotoğrafın sağında ve solundakiler dumbledore ve grindelwald, evet amma diğerleri de (ilk filmdeki dörtlü hariç) şöyle sıralanıyor :

  credence barebone : nam-ı diğer obscurial
  yanındaki hatun - maledictus : bir canavara dönüşmesine sebep olan bir kan laneti taşıyan bir büyücü.

  öndeki hatun - leta lestrange : ilk filmde queenie'nin newt'un fotoğraf çerçevesinde gördüğü, okul döneminde aşık olduğu kız.
  yanında - theseus scamander : yine ilk filmdeki macusa mahkemesi sahnesinde adı geçen, newt'un savaş kahramanı büyük ağabeyi. leta'nın promo fotosunda onun koluna girmesine bakılırsa newt sevdiği kadını ağabeyine kaptırmış.

  arkadakiler de newt, newt'in sağındaki küt saçlı tina, solundaki jacob ve onun da önünde queenie.
 • sonunda dediğimdir. grindelwald'ın hikayesi, yaptıkları her zaman merak uyandırmıştı, her ne kadar çoğu şeye kitaplardan dolayı hakim olsam da, filminin çıkacak olması beni çok heyecanlandırdı.

  umarım o efsanevi dumbledore & grindelwald duellosunu izleriz.
 • türkçe logosu da warner bros. türkiye tarafından yayınlanmış olan film :

  https://i.hizliresim.com/0gg8vw.png

  ancak orijinal logodaki ölüm yadigârları göndermesini bozmuşlar bu logoda. "the crimes" kelimesinde i harfi mürver asa'ya denk düşerken türkçe isminde üç tane ı/i harfi olmasına rağmen mürver asa'yı gidip r harfine kondurmuşlar. tam tüy dikmişler yani. ne arıyor o mürver asa r'nin sapında?
 • babamız gibi gördüğümüz dumbledore'u taş gibi jude lawa vererek zaten hali hazırda ciddi daddy issues yaşayan 90'lar neslini daha ciddi buhranlara sokacak olan yapım. afişi gerçekten çok beğendim ve bu seri bittiğinde muhtemelen otuz yaşında falan olacağım, ama yine de goosebumpsa engel olamıyorum sözlük.
444 entry daha

hesabın var mı? giriş yap