• bol yıldızlı bir gecede, okyanus kenarında bir uyku tulumu içinde dinleniyormuş gibi gelen smashing pumpkins kaydı.
  • enteresan bir şekilde, birkaç ay boyunca yatağa gitmeden önce dinlediğim şarkı olmuştur. ismi gibi… hatta yatağa yatıp, yorganı başıma çektikten sonra beraber uykuya dalmışımdır bu şarkıyla. yine ismi gibi…yatmadan önce dua etmek gibi bir şey; yatmadan önce bu şarkıyı dinlemek. gündüzlük bir şarkı değil çünkü.
  • ner ne hikmetse tüm smashing pumpkins ahalisinin çoluk çocuk sahibi olup hoş kıyı kasabalarında klasik amerikan hayatları sürüp, şarkının sonunda da ay ışığında ahşap kaplama bir evin terasında oturup eskiyi andıklarını bana düşlettiren huzur dolu şarkı.
    (bkz: dinlenen şarkıya kafada klip çevirmek)
    billy oğluyla balık avlıyor, james ata biniyor, ev sahibi d'arcy kızıyla kek pişiriyordu. jimmy bi halt etmiyordu, zaten gruptan da atılmıştı o zamanlar. her neyse, böyle ütopik, grup üyeleriyle uzak yakın alakalı olmayan bir görüntüler silsilesi canlanırdı kafamda. küçüktüm o zaman, böyle saf-salakça hayallerim vardı demek.
    onları süsleyebilmesinden anlıyoruz ki farewell and goodnight süper parçadır.
  • huzurlu, dingin, ninni gibi bir smashing pumpkins şarkısı. ışıltılı bir göğe, bebek odanızın tavanına ya da iç ısıtan bir hayale bakmak gibi bir his bırakıyor. kendinizi küçük ve korunaklı hissettiriyor uykudan evvel.
  • 23 yıl sonra bile hala aynı huzurla, aynı mutlulukla dinlediğim harika smashing pumpkins şarkısı.
  • sözler bittikten sonra gelen piyano kısmı beni çok duygulandıran şarkı. hayatımızda yitip giden şeyler, geçmişte kalan mutlu ve hüzünlü anlar, hayatımıza girmiş ve çıkmış kişiler.... hep bunları hatırlatır, çağrıştırır bana. çok kısa sürüyor o melodi ama. sırf onun üzerine bir şarkı yapılsaymış derim hep. ama bu hali de çok güzel.
hesabın var mı? giriş yap