3814 entry daha
  • kendisini severim. yaptığı bilim programları nedeniyle müteşekkirim. ekşi sözlük hakkında düne kadar yazdıklarına hak veriyorum fakat bugün yazdıkları ağır ve haksız olmuş. ''pislik çukuru, şerefsiz, aşağılık'' gibi tabirleri kendisine yakıştıramadım.

dün yaptığı tespit yani ''türk medyası neyse ekşi sözlük de odur'' cümlesi daha doğruydu. burada küfürbaz troller de var, entelektüel yazarlar da. küfürbazlardan biz de şikayetçiyiz.

isim yazma konusuna gelince; birçok yazar yazdığı entry'leri mail olarak kendisine isimleriyle birlikte atacaktır. isimler belirtilince çocuk tacizcisi mi, vatan haini mi, vergi yüzsüzü mü olduğumuz nasıl anlaşılacak, bilmiyorum. ya da dürüst, ahlaklı, vatanperver insanlar olduğumuz... hakaret edenleri dava etmek için isme zaten gerek yok.

burada kimlik belirtmeden yazmanın daha özgür bir ortam yarattığını, daha iyi tartışma şartları oluşturduğunu düşünüyorum. adınızla sanınızla bazı konuları eleştirmek linç edilmenize sebep olabilir ama burada korkmadan argümanlarınızı sunabiliyorsunuz. bu mantık, küfürü ve hakareti meşrulaştırmaz tabi ki. herkese hakaret eden ergenleri durdurmak için biz de bir şeyler yapmalıyız.
  • erkekseniz çıkın karşıma ifadesi ile beni canlı yayına davet eden sahibinden depozitosuz kiralık kalem.

istediğin zaman gelirim fatih.

yalnız rahmetli levent kırca kadar hazır cevap olmasam da genel kültürüm yüksektir ve fil hafızalıyımdır. gezi günlerinde diplomasız ile yaptığın röportajımsının taklidini yaparım canlı yayında , kaldıramazsın. :))

sinirlenme fatih, niçin sinirleniyorsun ? :)
  • ekşiye gömme kervanına katılmış gazeteci. çok yakından takip etmem ama hükümet yandaşı olduğu söylenince genelde çıldırıyor. herhalde bu konuda iç hesaplaşmalar yaşıyor. ben kendisini, alanında yetkin adamları davet ettiği teke tek özel programıyla tanırım, o yoldan devam etmesi dileğiyle. bu kadar baskı ve stres altında yaşamak zordur, şimdiye balataları sıyırmıştır diye tahmin ediyorum.
  • memlekette darbe olmuş, siyaset ısınmış , meclis birbirine girmiş vs. kısacası siyasette olağanüstü gundemler oluşmuşken, habertürk ekranlarında " fok balıkları neden yanlız?" gibisinden program yapıp istifa etmeyi dusunemeyen gazetecimsi varlık. sonra gelir etik , türk basını muhabbeti yapar. peh peh peh.

hayır yani o kadar genel yayın yönetmenliği yap , en ateşli programları sun , sonra da git boktan sikten konular hakkında program yap. bu şuna benzer; düşünün genelkurmay başkanının tüm yetkileri alınıyor, sonra da deniyor ki sen orgeneral olsan da astsubay gibi davranacaksin. o da kabul ediyor. işte bu saçmalık kadar büyük saçmalık fatih altaylı'nin hala haberturk'te olması. ali kırca kadar delikanlı olamadı.
  • men dakka dukka fatih..
    28 şubatı hatırlatırım..
    ee, kader bu, başkasının eli/dili ile ceza görüyorsun sanırım.
  • fatih altaylı, gazeteci olarak elindeki imkanları, sosyal medya kullananlarla kıyaslama ahmaklığına düşmüş biridir. daha önce yazdıklarının hiçbirinden gocunmadım ama bugün yazdıkları uygunsuz oldu. zat-ı muhterem diyor ki
    "yoksa ben nereden bileyim bana söven birinin en adi satılmış olmadığını.
    nickname arkasına saklanan bir ekşi sözlük yazarının çocuk tacizinden hüküm giymiş bir rezil olmadığını.
    rüşvet almakla suçlanan bir politikacı olmadığını.
    vergi yüzsüzleri listesinin tepesindeki bir haysiyetsiz olmadığını.
    yalakalığın dibine vurmuş bir siyasetçi kuyruğu olmadığını.
    vatanı satmış bir rezil olmadığını.
    ben nereden bileyim.
    sıkıyorsa o karanlık nickname çukurundan değil, adam gibi adınızla sanınızla yazın.
    var mısınız “gizli şerefsizler”?
    var mısınız takma adlı utanmazlar?"
    ben de diyorum ki siz adam gibi gazetecilik yapabilseydiniz, eleştiri bu mecralarda yapılmazdı, siz hakkıyla çıkıp gerçekleri söyleseydiniz, iktidar bu kadar vurdum duymaz bir şekilde insanları yargılayamaz, yargı güvenilir kalır ben de "nickname" arkasına gizlenmek zorunda kalmazdım.

fatih altaylı olarak sen gerçek gazeteci olabildin mi de bana hesap soruyorsun. sen seçim anketlerinde manipülasyon yaparken gazetedeki köşende bunlarla oynanmıştır dedin mi? yüzlerce saat yayın yaptığın kanalda "bu tape doğrudur ben anket sonuçlarıyla oynadım" diyebildin mi?

diyemezsin tabi. çünkü dersen iş taaaa bilalin sıfırlamasına kadar uzanacak. bazıları "o doğruysa, bu da doğru herhalde" demeye başlayacak.

benim diyeceğim şu, bırak buradaki kitleyle uğraşmayı fatih. buranın trolleri ve futbol manyakları zaten kendine yetiyor. herkesten hele türkiye gibi hukukun olmadığı ülkelerde kimliklerini deşifre etmesini de isteme, bunu safiyene duygularla istediğini sanmıyorum zira o kadar aptal değilsin.
  • (bkz: #73492754)
  • keske goygoy yapmayi birakip entellektuel birikimini gosteren yazilar yazsa. bu alt yapisi var ama kullanmiyor ilginc.
  • cumhuriyet gazetesine saldıranlar kervanına katılmış.
  • madem okuyorsunuz, güzel. burası bizim düşüncelerimizi dünyaya tek seferde kesilmeden ifade ettiğimiz yer. burda sizin ve nagehan alçı gibi akp dezenformasyoncularının baskın ses tonu ile araya girip konuşmacının söz sırasına, sözlerine tecavüz edebileceği bir yer değil. ikinizin rahatsızlığı bu yüzden.
7823 entry daha
hesabın var mı? giriş yap