• dün yeditepe üniversitesindeki zirvede tanıştığım ve sempati duyduğum kişi. ekşi sözlük'ün kapatılması gerektiğini söyledikten sonra söz alarak söylediklerinin bana göre yanlış olduğunu "özgür bir platform" anlayışı içinde olan bir yerin bu şekilde yasaklamalara yer vermesinin mümkün olmadığını söyledim ve akabinde de bir soru sordum.

sorumu cevapladıktan sonra çıkışa çağırdı, konuştuğumuzda da gayet samimi bir dille bana bunu neden dile getirdiğini söyledi. şimdi onu burada anlatmanın bir anlamı yok. velhasıl bende samimi bir adam duygusu uyandırdı.
  • bu tarz adamlar sayesinde kendi işimi kuracağım bir gün.

insanın kendine güveni artıyor resmen. bu bile internet projeleriyle para kazanıyorsa ben neler yaparım diye düşündürtüyor istemeden insanı.
  • atarlı arda kutsal. büyüsün, durulur.
  • çük değmiş
  • belli ki pek sevmediği serdar kuzuloğlu'na giydirmek için fırsat bulmuşken hitabetten anlamamasından ötürü serdar'ın yanında bonus olarak insanı kendinden de soğutan adam.
  • sosyalmedya.co'yu arda kutsal'a satmış rahatlamış insandır.
  • chp'nin dijital kampanyasında harikalar yaratmış isimdir.

gezi'den bu yana konuşulan farklı tabanlara inebilme mevzusunu siyasi çevrimiçi içerikle başardı ve bir neslin gözünde chp'nin soğuk profilini yok etti. siyasetin çevrimiçi ortamdaki iletişim dilini değiştirme adına en büyük adımın atılmasını sağladı. akademi bu kampanyayı uzun yıllar iletişimsel bağlamda konuşacak.

ellerine sağlık!
  • bugün "plakasız araçların tekerleklerini indirin arkadaşlar" şeklinde bir tweet atmış:
    http://twitter.com/…guner/status/607514750579286016
    http://i.imgur.com/r3wfeaa.png

13,5 bin takipçisi olan bir kişinin takipçilerine hitaben böyle bir tweet atması sorumsuzluktur. onun da ötesinde kamu barışına karşı işlenmiş bir suçtur.

türk ceza kanununun 214. maddesinin 1. fıkrası bu konuda şöyle diyor: "suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır."

herkesin itidalli olması gereken bu seçim gününde böyle provokasyonlara hiç gerek yoktu.
  • bilkent'teki ted talks'ta uyku düzeni hakkında konuşurken araya girmem ile çekim sırasında hoş bir sohbet ettiğimiz kişi.

wrestlemania 32 nedeni ile önceki gece uyuyamamıştım da.
hesabın var mı? giriş yap