• tek derdi onu oraya getiren reisinden aferin almaktı. hollanda'da çıkardığı türk diplomasi tarihine geçecek rezillikle de bunu başardı. şunu netleştirmek lazım ki, şu anki bakanlar kurulu, bu ülkenin gördüğü en cahil ve kapasitesiz kadrodur ve tamamı erdoğan'ın sözünden çıkamayacak ve kariyerlerini ona borçlu kişilerden oluşmaktadır. dolayısıyla bu kadroyla ve tabi orkestra şefi erdoğan'la daha büyük rezillik ve fiyaskolara hazır olun.
  • ülkenin kaynaklarını kesinlikle onaylamadığım ve helal etmediğim şekilde har vurup harman savuran bakan. biri de dur desin artık bunlara!

"bakan kaya, ankara'da da 3 gün üst üste hilton garden inn otel'de kamu personeline 1500 kişilik iftar verdi. kişi başı 90 liraya anlaşılan iftar yemeğinde konuklara, iftar tabağının yanı sıra dana rosto, ezogelin çorba, içli köfte, meyve ve tatlı ikram edildi. 1500 bakanlık görevlisi ve kamu personeli için düzenlenen iftarın faturası, 135 bin lirayı buldu."

kaynak
  • tipki ahmet esref fakibaba gibi bulundugu makama sadece getirilmis olmak icin getirdildigini dusundugum bakan.

o kadar ki, sokaktan rastgele cevireceginiz 100 kadindan 50’si, kendisinden daha kotu bir performans sergilemez.

goreve geldiginden beridir de, icraatlari ya da projelerinden ziyade aslinda hic de kendisini ve bakanligini alakadar etmeyen konular yuzunden gundeme gelmistir.
  • milletin parasıyla şov yapan şahıs.
    haram zıkkım olsun yedikleriniz!

*** not: ulan aradaki dallama kaçmış gitmiş.
    üstteki ve alttaki arkadaşlar otomatikman bana giydiriyorlar iyi mi? üstelik ikisinin girilerini de favlamıştım. günahtır kardeşler. *
  • 2009 yilinda turkiye'ye donduyse new york universitesinden biyomedikal muhendisligi doktorasi yapmis olma ihtimali sifir olan kadin.

cunku nyu muhendislik fakultesi ancak 2011 yilinda polytechnic university ile birlesmesinden sonra ortaya cikmis bir fakulte. yani ortada oyle bir bolum yok. ayni okulda okudum oradan biliyorum.

tip egitimi zaten ne ara almis ve doktor unvanini kullaniyor onu da baska biri arastirsin.
  • vatandaşın vergileriyle bakanlık adına lüks otellerde iftar yemeği verenleri savunanlar var aramızda.allah ıslah etsin.
  • kendi personeline yemek yedirdiği için değil kendi personeline hilton'da yemek yedirdiği için kınanan bakandır. hilton demiş miydim?

o iftarın parasını fatma betül sayan kaya mı ödemiştir? normal bir yemek organizasyonunda olduğu gibi personeline alman usulü mü ödetmiştir? yoksa senin benim vergilerimlerimden mi ödenmiştir??

eğer olan 3. şıksa gayet de nitelikli eleştiridir. motivasyon yemeğiymiş. ben kendi hakkımı helal etmiyorum.

edit: imla
  • hollanda rotterdam'da kendisinin aracından inmesine müsaade edilmemiş ve yanındaki koruma/danışma vs ekibindeki herkes tutuklanmıştır. böyle bir diplomatik skandal sonucunda onurlu biriyse görevinden istifa eder. düşünsenize, başka bir ülkede diplomatik olarak feci şekilde aşağılanıyorsunuz ve hükümetiniz size tek bir yardım bile etmiyor. omurgası varsa istifa eder de kendisinin koltuk sevdası muhtemelen omurgasından önemlidir.

zavallı bir piyonsun sen fatma kaya. medeni ülkelerin senden nefret ettiği çağdışı zihniyetli bir piyonsun sadece.
  • adını her duyduğumda karşısında kendisini sınır dışı edecek hollanda polisine ingilizce 2 kelime söyleyemeyip tercüman aracılığı ile konuşan ; 40 metre ötedeki elçilik binasına bile gidemeyip alman sınırına paket edilip bırakılan küçük emrah bakışlı hali aklıma gelen bakan.
    nene hatunmuş!
    hadi be.
  • 21. yüzyılda bakanı olduğu laik bir ülkede 1 hafta içinde yaşanan şort islama uygun olmadığı için kadın tekmeleme ve sokak ortasında bir kadına arkadaşlık teklifini reddettiği için dayak atma olayları hakkında neler söylemiş, nasıl tepki göstermiş diye haberlere ve twitter'ına baktım. beni zerre kadar şaşırtmadı.
    neyse okullar açıldı, gül suyu kokulu selefi gibi açıklama yapmak zorunda olacağı zamanlar gelir, belki o zaman bu olaylar hakkında soru soran bir yürek yemiş gazeteci de çıkar.

edit: olaydan bir hafta sonra ayşegül'ü aramış, "sebebi ne olursa olsun kadına şiddet kabul edilemez" demiş. "sebebi ne olursa olsun". neyse ben bişey demiyorum...
hesabın var mı? giriş yap