• (bkz: pan)
  • (bkz: satyr)
  • bu isme sahip alman ve amerikan olmak üzere iki grup vardır.

alman grubun albumleri;
    zaubersprüche
    licht
    renaissance
  • 1845'te kurulan alman firması. genellikle belediyeye lazım araçları üretirler o yüzden pek bilmeyiz. vidanjor, vinc, çöp kamyonu vs.
  • askeri birliklerde halen bu marka tankerler kullanılır. hayvan gibi bi buruna sahiptir ve yolu görmek, trafikte ilerlemek çok zordur. araç komutanına çok iş düşer. vitesleri bulmak, çalıştırmak falan yürek ister. ama içinde uyumanın hazzı mükemmeldir.
  • güzel kelimesinin tanımlaya kifayet edemeyeceği hiperenfesötesi enstrümental olafur arnalds çalışması.

(bkz: found songs)
  • bir sylvia plath şiiri:

haunched like a faun, he hooed
    from grove of moon-glint and fen-frost
    until all owls in the twigged forest
    flapped black to look and brood
    on the call this man made.

no sound but a drunken coot
    lurching home along river bank.
    stars hung water-sunk, so a rank
    of double star-eyes lit
    boughs where those owls sat.

an arena of yellow eyes
    watched the changing shape he cut,
    saw hoof harden from foot, saw sprout
    goat-horns. marked how god rose
    and galloped woodward in that guise.
  • insanın kalbine en yakın duran enstrüman diye boşuna dememişler. bir "mi" telinden yükselen çığlığın bu derece kalp acıtıcı olmasını kim bekleyebilirdi ki zira. şimdi "dünyanın en acılı iki dakikası" desem kimse inanmayacak ama yine de bana göre dinleme ayinini gerçekleştirirken saygı duruşunu hak etmekte olan ağıttır. mümkünse çay bile içmeyiniz hatta. o derece.
  • kel alaka bir şekilde grup üyelerinin giyimleri bana kadıköyde rex'e çıkarken sağda hediyelik eşya satan yere komşu bir giyim mağazası var, onun vitrinini hatırlattı. daha da ilginci eskiden yanında fauna vardı kapandı. evet kırk.
    egil saga isimli şarkıları da çok güzel. ablalar hoş, abiler egzantrik. egil saga' da çok kötü bir darbuka performansına rağmen dinleyeni büyüleme, satamadan getirme yetisi var. bir de darbuka güzel olsaydı neler olurdu bilemedim.
    http://youtu.be/lggiozivcvu
hesabın var mı? giriş yap