• harun
    ısla skrtel roman hasan
    reyes jailson
    elif ayew
    frey slimani (soldado sakatlık duruma göre)

kadrosuyla çıkacakmış sivas maçına.

ben böyle geri zekalı bir hoca görmedim. reyes'i inadına taraftarın önüne atıyor ya, resmen adama ihanet.
  • son kadro dışılardan sonra kadro yapmayı bıraktığım canım kulübüm.

yazık oldu mum gibi eridi kadromuz.

geçen seneki takımın yarısı kuvvetinde bile değiliz.

ligdeki sıralama zaten herşeyi özetliyor.

sorumluları en tepeden, en aşağıya kadar istifa edip gitmeden düzelme beklemiyorum.
  • rekabetini özlediğimiz takım. birileri "kardeş yaptık ehehe mehehe" diye dalgasını geçsin, dostlukla/kardeşlikle/fair play'le dalga geçerek zaten seviyelerini belli ediyorlar.

fenerbahçe ve galatasaray son zamanlarda kardeş olmamışlardır; kuruluşlarından beri kardeştir. ve kardeş, kardeşi özler. türkiye'nin en başarılı ikinci kulübüyle türkiye'nin en başarılı kulübünün dostluğundan daha doğal bir şey yoktur. herkese, her şeye düşman gözüyle bakanların bunu anlamaması normaldir.

şaka değil, gerçekten aklım almıyor: "kardeşlik" kadar güzel bir olgu neden kötü görülür? "dostluk" kadar olumlu bir kavram neden alay konusu olur? "kıskançlık" demeyeceğim çünkü konu kıskançlık olsa, iki takımın başarılarını kıskanan herkes aynı şeyi söylerdi, aynı şekilde çirkin davranırdı. halbuki sadece bir takımın taraftar kitlesinin minik bir kesimi göze batıyor, sadece o minikler "kardeş yaptık röhöhö" diyor. bu o kadar garip bir ifade ki, aklım almıyor: açıkça "biz kötü insanlarız ve düşmanlarımız bize karşı birleştiler" mesajını veriyorlar. erol taş'ın oynadığı karakterler bile bu kadar sığ bir kötülüğe sahip değil yahu.

neyse, fenerbahçe'ye dönelim: her spor kulübü kötü zamanlar geçirebilir, önemli olan toparlanmayı bilmektir. önemli olan ali koç, philip cocu, barış alıcı falan değildir; önemli olan ruhu toparlamaktır. fenerbahçe bunu ne kadar sürede yapar bilmiyorum ama yapabilecek kadar köklü, güçlü bir kulüp olduğunu biliyorum.

başarılar kardeşim.
  • bugünde kız kardeşiyle 69 yapmaya yeltenen bir sarışın gördük hamdolsun. ulan ikiyüzlü herifler fb az biraz başarılı olsa 7/24 şike imasında bulunup türlü türlü pislik yaparsınız, gelmiş ay rekabeti çok özledik sizinle canım cicim çekiyor amk
  • türk sporunun lokomotifi, en büyük ve en başarılı kulübü.
  • sporu sadece futboldan ibaret zanneden bazı galatasaray'lı fanatiklerin rüyalarını kabusa çevirebilecek spor kulübü.
    zira "popüler olmayan,izleyici kitlesi çok düşük branşlarda burun farkıyla galatasaray'ın önündedir" zırvasını futboldan başka spor bilmeyen bir kör iddia edebilir.
    burun farkı mesela bir euroleague şampiyonluğu ise, bu burun guinness rekorlar kitabına girebilir.
    bu burun farkı mesela atletizm 200 metrede dünya ve avrupa şampiyonu bir sporcuya sahip olmaksa sanırım bu burun da başka türlü bir burundur.
  • türkiye'nin en büyük spor camiası olması özelliği ile kudurtandır.
  • yine başlamışlar en büyük spor kulübüyüz demeye :)) kendilerinin 10 sene önce basketbolla zerre alakaları yokken şimdi hepsi kendilerini nba seviyesinde sanıyorlar. voleybolu falan demiyorum bile tarihlerinde 2007'den once futbol dışında hiçbir başarısı olmayan adam galatasaray spor kulubun olduğu yerde en büyük spor kulübü biziz diyor. he canım he git galatasarayın her branşta tarihini araştır sonra şu yalanı söylemeye devam edin zaten inanan da yok ama neyse :)))
  • fetö gibi terörist oluşumların desteği olmasaydı belki de beşiktaş'ın ardında 3. büyük olarak anılacak olan cinconsporlular gelmiş fenerbahçe'yi küçümsemeye çalışıyor. hileyle hurdayla palazlanan, başarı gelsin de nasıl gelirse gelsin kafasındaki bir camianın en büyük olabilmek için daha çok fırın ekmek yemesi gerek.

bir de futbolda fenerbahçe'ye başarısız diyor. aç bak bakalım lig tarihine kim ne yapmış ? fenerbahçe hep zirvede. yetmedi mi ? aç geçmişe bak. fenerbahçe'nin verilmeyen şampiyonluklarına bak. siz kumda oynarken bu kulüp beşiktaş ve diğer saygıdeğer köklü izmir takımlarıyla yarışıyordu.

1 yıl tesadüfen uefa kupasını kazanmakla en büyük olunmuyor.

diğer branşlardan bahsetmeme gerek dahi yok. siz vergi kaçırırken fenerbahçe hem vergi verip hem de türk sporunun her branşına büyük destekler veriyor. bu sayede olimpiyatları izlerken gururlanıyorsun.

kekoluğun, çomarlığın, hayt höyt'ün hüküm sürdüğü futbol sektöründe bir dönem başarılı olman seni büyük kulüp yapmaz.

fenerbahçe hep buradaydı ve hep burada olacak.
  • eskiden en büyük, kalabalık ve güçlüydü ama aziz yıldırım sonrası artık sadece "en kalabalık taraftar sahibi" camia.
hesabın var mı? giriş yap