• +1 ile destekledigim sampiyonluktur.
    not1: kanaryaspor
    not2: fatih terim, hasan sas ve abdurrahim albayrak nefretim ayri.
  • basaksehir macinda tribunde yer almak icin 50 saat uykusuz gezdim. galatasaray sevgisi icin sirf.

seneye olur da besiktas, fenerbahce ya da trabzonspor basaksehirle yarista bas basa kalirsa gerekirse gs maclarini izlemem; fb - bjk - ts kimse o takimi girtlak patlatana kadar desteklerim. “ama, fakat” falan demeden.

o sebeple gayet iyi anladigim ve tesekkur ettigim fenerbahcelidir.
  • ben önce galatasaraylıyım sonra da anti fenerliyim. yani fenerbahçe futbol takımının daima yenilmesini isterim. hatta ligde şampiyonluk yarışı içindeyse mutlaka rakiplerinin kazanmasını isterim. amaaa karşıdaki başakşehir gibi bir takımsa elbet ben de içim kan ağlaya ağlaya fenerin şampiyon olmasını isterim.

fenerbahçe şampiyon olursa belki ben üzülecegim ama amcam sevinecek, bir sürü kuzenim sevinecek, bir sürü arkadaşım sevinecek. tüm ülkede bir sürü vatandaş sevinecek. bir kaç yandaş rantçı pislik sevinecegine benim sevdiğim insanlar sevinsin.

belki çok fazla fb ve bjk taraftarı başakşehir şampiyon olsun istedi ama ben biliyorum ki, benim gibi düşünüp de içi kan ağlayarak gs şampiyonluğu isteyen çok fazla ezeli rakibimiz de vardı. iyi ki de varlar. ve inşaallah bir daha bu proje takım bu seviyelere gelemez ama ola ki gelir de ezeli rakiplerimizle yarışırsa, gönlümüz her zaman halkın takımlarının yanında.
  • fanatik olmayan bir fb’li olarak icinde bulundugum durumdur.

basaksehir ne lan.

edit: massallah akiyor mesaj kutum :)

memlekette tek mesele gs’nin sapiyonlugu zaten degil mi amk cahil hali sahacilari.
  • belediyeye verdiginiz vergileri alarak akbilsporun sampiyon olmasini isteyen mallari asil anlayamiyorum
  • akbilspor olacağına ezeli dostumuz, düşmanımız her neyse, cimbom olsun. hiç olmazsa bizden birileri.
    (bkz: adidas)
    (bkz: puma)
  • bir fenerbahçeli olarak katılmadığım olaydır. normal şartlarda üzülürüm galatasaray şampiyonluğuna ama başakşehir gibi bir rakip olunca karşıda, nötr kalabildim. ne sevindim ne üzüldüm. eminim sevinmenin aksine benim gibi nötr hisseden çok kişi vardır.
  • 2018-2019 sezonunda akbilspor'la girdiği şampiyonluk mücadelesini kazanan galatasaray'ın elde ettiği bu özel şampiyonluk, sarı kırmızılı renklere gönül veren taraftarlar kadar ezeli rakibimiz fenerbahçe'ye gönül veren (gönül bu aslana da konar kuşa da) taraftarlara da büyük bir sevinç yaşattı.

çevremizde rahatlıkla gözlemleyebildiğimiz bu durum kabaca, "spora siyaset karıştı. uzun boylu, seyrek bıyıklı asabi adam bağıra bağıra akbilspor'u ben kurdum dedi. akbilspor sezon boyunca kollandı. sınırsız para desteği ile güçlü bir kadro kurdu. madem öyle, işte böyle, biz de fenerliler olarak gs'yi destekliyoruz" ifadeleriyle ortaya kondu.

onyekuru'nun golünden sonra bazı fenerli arkadaşlarımızın içten içe hahahhhahha ile zaaaaaaaaaa karışımı sırıtıp ellerini ovuşturduklarına bizzat şahidim.

sadece arkadaşlarım değil çok afedersiniz bir fenerbahçe taraftarı olan chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu da bugünkü grup toplantısında (21.05.2019) cimbomu kutladı ve "galatasaray şampiyon olarak hepimizi sevindirdi" değerlendirmesinde bulundu.

seyrek bıyıklı asabi adam akbilspor'u ben kurdum diye dursun, bizimkiler #herşeyçokgüzelolacak
    dediler.
    ve ligin sonu adına her şey çok güzel oldu.
    darısı istanbul'a, tüm renkler sandığa!
    diyerek şampiyonluğumuza sevinen fenerli arkadaşlarıma teşekkür ediyor entarime son dikişi atıyorum.

edit: birileri başlığı "fener'lilerin cimbomun şampiyonluğuna sevinmesi" şeklinde düzeltebilir mi?
  • (bkz: #87842189)
    zamanında şu entry’i yazdım diye kendi takımımın taraftarından yemediğim küfür kalmamıştı. fenerbahçeliliğim bile sorgulandı. he ama galatasaraylılardan da bir o kadar güzel mesajlar aldım, aynı durumda fenerbahçe olsa, fener’i destekleyeceklerini söyleyen güzel insanlar.

ne ali koç’un söyledikleri, ne de galatasaray’ın kollanmasıdır şudur budur umrumda değil. evet, hâlâ galatasaray’dan nefret ediyorum ama bu sefer farklıydı. yukarılarda biri, “devlet desteği tiyatroydu” demiş, e o zaman birkaç ay önce rte’nin; “başakşehir benim kurduğum takımdır” sözünü ne yapacağız?

ne hikmetse, o sözden sonra başakşehir düşüşe geçti. rahat rahat şampiyon olacakken, kendi elleriyle galatasaray’a verdi şampiyonluğu.

seneye aynı durumda beşiktaş olsun beşiktaş’ın şampiyon oluşuna sevinirim. ne olursa olsun, başakşehir’in şampiyon oluşunu hazmedemem, kabullenemem. tüm kulüpler borç batağındayken, başakşehir’e hiçbir şey olmayışını kabullenemem.
  • kendi adıma konuşayım; açıkçası ben galatasaray'ın şampiyon olmasını istemiyordum. beşiktaş ya da bir başka takım olsa iyi olurdu. fakat çevremde başakşehir'in şampiyon olmasını istemeyen çok fazla fenerbahçeli vardı. ne desem bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap