• 1968 doğumlu, real madrid de forma giyen ispanyol futbolcu. büyük kaptan.
    milli forma altında sanırım en çok gol atan kişidir.
    futbol hayatının başlarında orta sahada görev yaparken son bir kaç yıldır defansta görev yapmaktadır.
    çok iyi penaltı ve frikik atar.
    91 sezonunda 21 gol atmıştır ligde.
  • oynadığı zamanlarda real madrid'in kaptanı olan ispanyol defans. valladolid'de yetişip, iki sene sonra real madrid'e transfer olmuştur. sittin senedir de real'de oynamaktadır. imho, real madrid'de sevilebilecek üç adamdan biridir. (diğerleri için (bkz: iker casillas) (bkz: raul))
  • 94 dunya kupasından beri alakasız bir sempati duydugum turke benzeyen suratıyla defansta verdiği güvenceyle unatamıyacaklarım arasındadır.
  • bu sene kontratı yenilenmeyen ve real madrid'den ayrılan futbolcu. (bkz: real madridden nefret etme sebepleri)
  • bir seferinde barajin üzerinden aşirmak yerine sağindan dolandirdiği bir frikiği görmüştüm, işte kendisi böyle bir insandir... sonra ayni şeyi bir de roberto carlos'ta gördüm, onu da real madrid aldi zaten...
  • 2002 dunya kupasinda takimi serbest irlanda karsisinda 1-0 ondeyken, 90. dakikada kendi ceza sahasinda neill quinn'in formasini resmen cikararak penaltiya sebebiyet vermis kisi. yine de ispanya bu mac sonunda elenmemis, ancak ceyrek finalde guney kore'ye 0-0 biten karsilasmanin sonunda penaltilarla elenmistir.
  • 18 eylül 2004 arsenal bolton maçında son 15 dakika forma giyen futbolcu.
    spikere göre kendisi oyuna girdiğinde 36 yaşında idi, iki dakika sonra ise nedense 37 oldu. spikerin bir kaç dakika sonra adamı 40 yaşına getirip maçı bitiremeden emekliye ayıracağından korkuyorum.
  • hat trick yapabilen ender defans oyuncularından biriydi.
  • sidikanin abisi samim rolunu oynayan hakan tanferin yillar once kaybolan ve ispanyollar tarafindan buyutulen ikizi.
  • oyun zekası, oyun becerisi ve savunma kavramlarının çok sık buluşmadığı futbol sahalarında, bu üçlüyü bünyesinde buluşturmuş, ispanyol futbolunun her maçta aynı karakterde oynamayı becerebilmiş nadir isimlerinden ki; canlı izlemek nasip kısmet olmuştur, müthiş adamdı. takımı şekillendiren defans oyuncularındandı.
hesabın var mı? giriş yap