• kansızlık tedavisinde kullanılan iğnelerden biri. lanet olası iğneyle lisedeyken tanışmıştım. kansızlık tedavisinde kıçıma vurduklarında erkeklikten ödün vermemek için gömleğimin kolunu sıkmaktan 1 ayda gömleğimin kolu delik deşik olmuştu. sıraya oturamaması da cabası.

ukteyi nick kullanmak istemiyorum vermiştir.
  • demir eksikliği nedeniyle kullandığım hapları midemin kabul etmemesi nedeniyle iğne şeklinde kullanılmasına geçtik. esasında biraz okumuştum morluk bıraktığı ve pek geçmediğiyle ilgili bilgiyi ama yapacak bir şey yoktu. ilk 3 iğne hiç iz bırakmadı ama 4. iğne bacağımda devasa bir yuvarlak morarma yarattı. ben ilacın emilimi ile ilgili olduğunu düşünmüyorum iğne yapan hemşirenin pratiğiyle ilgili olduğunu düşünüyorum çünkü diğer iğneler iz bırakmadı. o yüzden kendisine biraz kızgınım.

bu leke gibi izin geçmesi zaman alacak gibi ama geçmezse diye endişe bastı beni, geçmezse artık oraya bir öpücük dövmesi ya da gül dövmesi yaptırmak lazım.
  • diğer iğnelerden farklı olarak kalçanın derinlerinlerine yapılan iğne.çok can yakar,bir ay popo ve bacak ağrısından kıvraranırsınız.yapan kişinin tecrubeli olması lazım,aksi halde siyatik sinire zarar verebilir.dikkatli olun.hatta hiç yaptırmayın.
  • benim canım tatlıdır ama bu iğnede çok canımı acıtıyor. 2 gün arayla yapılmasına rağmen acısı geçmiyor.

kansızlık tedavisi için denediğim yollardan en can acıtanı bu iğneler oldu. umarım faydasını görürüm. yoksa kaba etimin acısıyla kalırım.
  • alerjik reaksiyon riski için, yaptırdıktan sonra 30 dk acil serviste beklemenize sebep ampül. “bir anda enerji geliyor” kısmı safsata değil galiba ilk dozda bile biraz dinçlik geldi. placebo effect de olabilir bilmiyorum kafam karışık..
hesabın var mı? giriş yap