şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ironiler barındıran bir soru cümlesi. şimdi efendim birkaç sene öncesine kadar fethullah hocaefendi idi adı ve ahmet şık bu gülen cemaati'nin ne kadar kötü, ne hadar yozlaşmış, ne kadar rantçı, ne kadar çıkarcı ve ne kadar âdi olduğunu yazmıştı; o zamanlar da bunları yazdığı için hapse atılmıştı. şimdilerde fethullah oldu fetö, 15 temmuz darbe girişimine de yeltendi, fetö'cü olduğu düşünülen pek çok kamu personeli görevinden ihraç edildi, fetö'cü olduğu düşünülen pek çok kişi de takip altında; ahmet şık fetö'yü yazmış olduğu için hâlâ içeride... ben anlayamadım bu meseleyi. bu adam zaten zamanında, bugünleri görerek, "fetö bir terör örgütüdür," demişti ve hapse atılmıştı, hadi bir hata yapıldı diyelim ona; eee şimdi adam hâlâ aynısını diyor, akp gitti bu fetö'yle işbirliği yaptı diyor, fethullah'ın fetö olduğu ortaya çıktı da ahmet şık neden hâlâ içeride? acaba akp'nin fetö'yle bir zamanlar ilişkilerini yazıp, "fethullah oldu fetö, ama akp hâlâ akp!" dediği için mi içeride tutulmaya devam ediyor?
  • haklı bir sitem. ancak muktedirler vicdan sahibi olsalardı bizzat gidip kendilerinin teslim olması gerekirdi. bir ton örnek var bununla ilgili.

(bkz: bekir bozdağ'ın fetullah gülen güzellemesi)

ancak onlar kandırılmış oluyorken, alakası olmayanlar ya da eskiden alakası olan sıradan vatandaş suç işlemiş sayılıyor.

ne yazık ki bizim adalet sistemimiz sadece haksızı haklı, haklıyı haksız yapıyor.
  • doğru bir serzeniş. ahmet şık içerideyken kimse bana fetö'yle mücadele ediliyor demesin.
    akıl var izan var bilader