• abicim biz aylık 169 lirayı sana gönderelim “gibi”yi youtube’a taşı, ya da netflix’e ver ne bileyim. sörvayvırcı tiplerle bizi muhatap etme gözünü seveyim yaa..
  • çok değişik bir kafaya sahip insan. hani çevrenizde vardır böyle tipler sabahları kalkar kalkmaz kola içer, kahvaltıda kıymalı yumurta yer sonra tatlı gömer kendine gelmek için tarzı olmasa da arap oyun havası açar sonra beckett okur, dine inanmaz ama 30 gün oruç tutar.
    kendine göre tuhaf prensipleri olan kafadan kırık , obsesif ama bir o kadar da işinde başarılı şahsına münhasır tiplerden biri feyyaz yiğit. iki kelimeyle tanımlamam gerekirse
    anadolu godot'i
  • oynadığı reklam filmlerinin niye komik olması gerektiğini anlamadığım renkli sima. banka reklamında gülmek istiyorsanız ekstrelerinizi inceleyip halinize gülebilirsiniz.
  • 80-90 arası doğmuş 90’larlarda güzel dünyayı gören daha sonrasında teknoloji devrimine şahit olan ve şimdilerde çoğunlukla kendi iç dünyasında yaşayan, patırtı kütürtüyü kafası pek kaldırmayan , yeni insanlarla tanışmaya dermanı olmayan sessiz ve yalnız dünyalarında hayatı sorgulayan bizim neslin mizah anlayışının sözlük karşılığıdır.
  • feyyaz yğit senin benim gibi bir insan.

hatta toplum içinde “silik” diye adlandırılabilecek, cevherini içinde taşıyan bir adam. ne muhaliflik iddiası var ne politik bir yönü. hatta bu adamın herhangi biriyle kavga çekişme yaşayacağını bile düşünmüyorum.

sevdiğiniz her simanın hem kendi görüşünüzde olmasını hem de tip milletvekili gibi bağır çağır muhalefet etmesini beklemenizin sorunlu olduğunu düşünüyorum.

bence bu kafadan bi çıkın.

şahsen ben feyyaz'ın mizahını seviyorum. ne politik görüşü ne cesur olup olmaması beni ilgilendirmiyor.

keza şahan güya muhalif de bugüne kadar neyi hedef alarak sertçe eleştirmiş? senin benim gibi çok derin sulara dalmadan tatlı tatlı laf sokuyor anca.
  • disco kralı'nın eski bölümlerine bi bakayım dedim. 2011 yılı. feyyaz'ı "lost çok bozdu" "fa olur ama do gibi olmaz" diyen çocuk olarak tanıdığımız sene oluyor bu. okan bayülgen kendisinin de ortağı olduğu bir reklam ajansında feyyaz'ın metin yazarı ve grafiker olarak çalıştığını söylüyor. okan bayülgen'in star avcısı olduğu malum, tabii ki bu kişideki umut vaad eden potansiyeli de görüyor. ve daha önce birçok isimle olduğu gibi feyyaz'la da işbirliği yapmak istiyor programında. no name biri. çok absürt ve doğaçlama muhabbetler geçiyor bu ikili arasında. feyyaz aynı zamanda gitaristlik de yapıyor program için. şimdilerde çok konuşulan gibi'nin birlikte senaristliğini üstlendikleri aziz kedi ile de burada tanışıyor. aslına bakarsanız bir dizi yazdık patladı iki film yaptık patladı durumu yaşanmıyor. yıllardan beri gelen bir birikim söz konusu. yolun başında tanışılan insanlarla uzun yıllar iletişim tutturarak yeni ve özgün işler çıkarmak kolay olmasa gerek. eleştiri her zaman olmalı ve yapılan kişiler de bunu göğüslemeli özellikle göz önündeki insanlarsa. ama yapılan kaliteli işlere ve bunu yapan kişilere saygı duymak gerek diye düşünüyorum. o yüzden "bu adam komik değil yoavvv, buna gülenin mizah anlayışından şüphe ederim, feyyaz yiğit de kim, feyyaz yiğit komedisi diye bişey mi var" 'gibi' şeylere pek anlam veremiyorum.
  • komiktir ya da değildir ama ne bellidir.
  • küçük çaplı leonardo da vinci

yaptığı müzik kendini dinletiyor. çektiği dizi ve film kendini izletiyor. yazdığı kitap kendini okuttururken, “genç değiliz. yaşlı da değiliz. tedirgin yaşamaya çok alışkınız. kötü besleniyoruz, kötü yaşıyoruz, sportmen ruhluyuz ama spor yapmıyoruz. taşralıyız ama her yer taşra olduğu için göze batmıyoruz. kendimiz gibi olanları çok kolay ayırt ediyoruz ama kendimiz gibi olanlarla dahi çok zor kaynaşıyoruz. çok az şeye inanıyoruz. bize öyle öğrettikleri için başarısızlığı sevmiyoruz. ama el yordamıyla kendi kendimize keşfettiğimiz üzere, başarıyı da sevmiyoruz. sinik, alaycı ve huzursuzuz. kişisel gelişime, spritüalizme, ezoterik galaktik bilgeliğe veya burçlara inanmıyoruz. ne idüğü belirsiz insanlarız. idüğümüzü arıyoruz.“ gibi cümlelerle kendine hayran bırakıyor. bunlar yetmiyor birde belli bir standartın üzerinde resim çiziyor. yetenek.
  • (hak ederek) komedide çok tehlikeli bir yere, çok erken gelmiş durumda :
    insanlar sadece kendisine bakarak, yüz ifadesiyle veya bir tavrıyla gülebiliyor.

bunu sadece kemal sunal başarabilmişti. meşhur olduğu ilk andan son ana kadar onu da haklı haksız eleştirdiler, yerden yere vurdular, ama efsane olarak geldi ve gitti.

halkın tamamına ulaşan komedi, turist ömer ile başladı. şaban ve diğerleri (zeki-metin, şener şen, ilyas salman) sadri alışık'ın yaşlanmasıyla onun önüne geçtiler, bir ara bayrağı levent kırca ve yasemin yalçın taşıdı; bunların bitimine yakın olarak da cem yılmaz ve diğerleri (yılmaz erdoğan, ata demirer) çıktılar.

şahan gökbakar ise bunları sadece tek işiyle, yani "dikkat şahan çıkabilir" ile unutturdu. bu programdaki espriler, tiplemeler tek kelimeyle muhteşemdi. fakat o da olayı, recep ivedik'e orijinalliğini bozarak indirgemesi ile mahvetti.

dolayısıyla feyyaz yiğit şu anda türk komedisinin lideridir. en başındadır. bayrağı tutandır.
  • bazı insanların sevip bazı insanların sevmemesinin nedeni herkesin aynı şeylere gülmemesinden ileri gelmektedir.

neyine gülüyorsunuz?

ya da

nasıl gülmezsiniz?

gibi söylemler iki orangutanın seviyeli tartışmasından öteye gidemez, kendinizi yıpratmayın.
hesabın var mı? giriş yap