• tartışmasız en sevdiğim futbol oyunudur; hatta sevebildiğim tek futbol oyunudur.

gerçekçi olmadığı söyleniyor; bense aksine diğer oyunlardan daha gerçekçi buluyorum. en azından pas yaparak oyun kurabiliyorsun; yani pes'teki gibi sürekli 100 metre sprinterleri gibi bir koşturma hali yok. televizyonda bir maç seyrederken alışılan görüntü hızına uygun hareket ediyor adamlar. diğer futbol oyunlarına bakıyorsun bütün oyuncular nos takmış sanki anasını satayım, her biri speedy gonzales. topu alan yardırıyor karşı kaleye, sonra çarpışmalar, takılıp düşmeler. böyle futbol mu olur allahını seversen.

nitekim oynayacaksanız fifa'dan şaşmayın; ama ille de ille fifa 07 derim nacizane.
  • gelmiş geçmiş en eğlenceli futbol oyunu. daha gerçekçileri çıktı ama hiçbiri bunun tadını vermedi be. soundtrack albümündeki şarkıları baştan sona ezberleyecek kadar oynamışlığım vardır.
  • oyun kariyerimde bana en büyük sevinci yaşatmış oyun. öyle ki o sevinci hala dün gibi hatırlarım. süper lig sezonunun son maçı. rakip galatasaray ben beşiktaş. 90. dakikaya kadar galatasaray o maç sonucuyla şampiyon oluyor. bir gol atarsam ben şampiyonluğumu ilan ediyordum ama zaman kalmamıştı artık, tüm umudumu yitirmiştim. derken 90 da ricardinho ile orta sahadan bir şut denedim. hem orta sahadan hem de çok dengesiz kötü bir şuttu. gol olmasını ben bile beklemezken o top gidip gol olmaz mı? yeminle oturduğum sandalyeden uçtum. oyunun üzerinden 8-9 sene geçmiş ben hala o golü hatırlıyorum. bende nasıl bir iz bıraktığını oradan anlayın yani.
  • genel olarak pesçi olan benim bile acayip eğlendiğim fifa oyunu.bu gece 6 takımlı demosunu kurup 1 saat boyunca,45 dakikalık maçlar oynadım.bu oyunu oynarken iki acı gerçeğin farkına vardım.birincisi gerçekçilik önemli diye diye oynarken alınan çocuksu zevki öldürmüşler.bu geceki ilk maç milan-barça yayda topla buluştum vur kaka diye haykırdım resmen.en az yedi sekiz yıldır bir oyun için zevkten haykırdığımı hatırlamıyorum.ikincisi kadrolar günümüz oyuncuları belki daha iyidir ama o günün kadrolarının verdiği heyecanın onda birini vermiyorlar.demoda olan milan,barça,manuyu geçtim o.lyon kadrosu bile hayranlık duyulası kaleci coupet,cris,tiago,m.diarra,wiltord,malouda,fred ve frikiğin başına geçti mi ebeni belledim şimdi dedirten,bence tarihin en büyük duran top ustası juninho.bu oyunu oynaması hakikaten çok zevkli.
  • gelmiş geçmiş en güzel playlist'e sahip oyun.
  • galatasaray ile oynarken konyaspor deplasmanında tribünlerde açılan "bastır konya, taraftarın arkanda" pankartını görmemle oyunla alakam kesilmiş, maçın geri kalan kısmını gülmekten yerlerde sürünerek geçirmişimdir, oyundur..
    (bkz: bastır konya)
  • edirne'den vurunca kars'ta gol oluyordu.
  • az önce laptopuma kurduğum oyundur. kurarken de düşündüm "lan benim dandirik alet çalıştırır mı acaba?" diye. neyse kurulum bitti. oyunu çalıştırdım. maç yapmak istiyorum. ama ne mümkün. menüyü 10dakikada falan geçtim sanırım. içimden de düşünüyorum "maçı nasıl oynarım allah bilir" diye. böyle düşünürkene birden tak diye açıldı maç. patır kütür oynuyorum! yavaşlıktan eser yok. oyunda ki ilk dumurum bu oldu.

ikincisi çoğu kişi açısından dumur olmayacaktır, tamamen kişisel bir olay. fifa 99'dan günümüze kadar ne bir fifa serisi oyunu, ne de bir pro evolution soccer oynamışlığım vardır. cm sağolsun diğer tüm oyunlarla alakamı kesti. herneyse konuyu dağıtmadan dumuruma geleyim efenim: gol atamıyorum! ben ki fifa 99'un world classlarinda millete 5-6 atan, siyahi futbolcumuz hasan şaşla milleti çarşıya pazara yollayan adam, elin rapid wien'ine gol atamıyor! ben de hala bekliyorum saf gibi "nereden d ye bassam top kaleye gider zaten" diye. o dönemler çoktan bitmişte benim haberim yokmuş meğersem. ama tabii azmim sonucunda 2inci maçımda golle tanıştım.

son olarak şunu belirteyim ki oyun çok gerçekçi olmuş! galatasaray'ın haspolaatli isimli topçusu ilk maçımda kendi kalesine gol attı! üstelik kontrol bendeyken! o derece gerçekçi yani...

hemen hemen 10 gün oynadıktan sonra gelen edit: ea sports yetkililerine sesleniyorum buradan! yapılan ortalara gelişine şut çekince yüzde doksan dışarı çıkıyor. sipikerde gerzek rugby maçı esprisini yapıyor. bu yanını beğenmedim. fifa 99'da olduğu gibin ilhan mansız çalımı atamıyom. bunu hiç beğenmedim. bi de ronaldinho gol atınca dişleri görünmüyo. bi el atın pls.tşk.
  • taş gibi bir hatunun 25 yaşındaki halidir.şuan ki fifa 20 ise o hatunun gözden düşmüş kilo almış saçları beyazlamış bakımsız halidir.
hesabın var mı? giriş yap