şükela:  tümü | bugün
 • http://fifa-online.easports.com/

  fifa'nın online ve beleş hali. henüz kapalı beta.
 • asya'da uzun zamandir zaten var olan bir oyun, yeni yeni bati yakasina aciliyor.
 • gnu/linux üzerinde wine yardımıyla tam ekran oynama dışında sorunsuzca oynanabilen bir ea sports oyunu. fareyle oynanıyor.
 • fareyle kontrol etme olayını, wii'deki pes'lerin bayıldığım kontrolüne benzettiğim oyun. hatta bunu mouse kullanma kolaylığından dolayı daha başarılı buldum. oyunun kontrolleri ise şöyle. fareyi nereye çekersek kontrol ettiğimiz oyuncu oraya doğru gidiyor. eğer fareyi oyuncuya yakın tutarsak oyuncu normal koşuyor, oku kırmızıya çevirecek kadar uzaklaştırırsak ise oyuncu depar atıyor. pas farenin sol tuşu işe oluyor. oyuncunun pas atmasını istediğimiz yeri seçip farenin sol tuşuna bir kere tıklarsak oraya doğru yerden pas atmış oluyoruz. tuşa basılı tutma süremize göre "lob" dediğimiz orta olayını ayarlıyoruz. şutu ise fareyi istediğimiz yöne götürüp sağ tuşa basarak yapıyoruz.

  defans yapmak ise kimi zaman kişisel hatalardan dolayı rakip oyunculara otoban açma ihtimali olsa bile aslında çok kolay. farenin sol tuşuna basarak istediğimiz oyuncuya pres yaptırıyoruz ve sağ tuş ile de kayıyoruz. fakat burada dikkat edilmesi gereken şey kaymak için sağ tuşa basmadan önce parmağımızı sol tuştan çekmiş olmamız. yoksa oyuncular kaymıyor.

  fareyle kontrol etmeyi bu kadar çok sevmemin sebebi ise yıllardan beri süre gelen "amına kodumunun evladı oraya mı pas at dedim" olayını tümüyle kaldırması ve de alex de souza vari pasları oyunu kendi okuma yeteneğimiz doğrultusunda atmamıza izin vererek oyun üzerinde tam kontrole sahip olmamızı sağlaması.
 • web sitenin anasayfasına koydukları resimdeki oyuncuların boyunlarını tutamama sorunları var sanki, hele soldaki siyahi abimizin the walking dead zombilerinden farkı yok.

  anasayfaya bakınca gel de oyna dedirtendir.