şükela:  tümü | bugün
 • bilim, sanayi ve teknoloji bakanı olarak ses kayıtlarının montaj olup olmadığını çıplak kulakla dinleyerek anlayan insandır. ülkenin teknolojik ilerlemesine örnek bakandır.
 • bilim ve teknolojinin bakanı olmanın ötesinde bilim ve teknolojinin efendisi. hatta kendisi bizzat teknoloji olan bakanımız. kulağının seçiciliğine kurban.

  (bkz: garantisi bizzat benim)
 • kendisi fikir muhendisi fikri olabilir, kıllandım şimdi.
 • jedi hissiyatı olan teknoloji bakanı.

  (bkz: güçte bir ibnelik seziyorum)
 • yaptığı açıklamayla nasa'ya göz kırpmıştır.

  ismiyle de tezat gibi sanki.

  nedense söyledikleri bana bir fikir mühendisi'ni anımsatmıştır.
 • ses kayıtlarının, "incelemeyi gerektirmeyecek kadar açık bir montaj olduğunu" söyleyen şahıs. bu şahıs bilim, sanayi ve teknoloji bakanı. başka bir şey söylemiyorum. varın ülkeyi siz düşünün.
 • "ak parti’nin oylarında beklenen düşüş olmadığını görüyoruz. ufak bir kıpırdamanın da olduğunu görüyoruz’"

  seklinde bir aciklama yapmis olan bilim, teknoloji ve sanayi bakani.

  cok komik lan. nereden bulmuslar bunlari.
 • akp milletvekilleri içerisinde en kişiliklisi, en dürüstü, en karakterlisi, en doğalı, en içten pazarlıksızı. açıkçası onu akp'nin saf çocuğu gibi görüyorum.

  şaka yapmıyorum samimiyetle söylüyorum bunu;
  diğerleri kör, sağır sultanın bile içinde en ufak bir şüphe kalmayacak biçimde ortaya çıkan yolsuzlukları, hırsızlıkları, torpilleri, montajdı, dublajdı, yalandı, dolandı diye geçirtiriyorken bir bakıyorsunuz fikri ışık, "yahu arkadaşımı işe almışım işte ne var ki bunda" diyebiliyor yada "ufak tefek hırsızlıkları büyütüyorlar" diye atar yapabiliyor.

  adam torpili, hırsızlığı kanıksamış, karakteri haline getirmiş, yaşam tarzına çevirmiş. o, bu söylediklerinde son derece samimi ve bunları gayet doğal buluyor yani.

  o sokakta karşılaştığınız 10 kişiden 8'inde bulunan özellikleri taşıyan alelade bir türk insanı. o evinize çağırdığınız musluk tamircisi, bindiğiniz taksici, ekmek aldığınız bakkal, ev sahibiniz, kiracınız, sizden, bizden biri, hepimiz gibi.

  bence kendisi gibilerin çoğunlukta olduğu bu ülkede, fikri ışık'ın utanmasına gerek yok. zaten bunu yapamaz. insan içine çıkmak için utanması gerekenler;

  önce onu milletvekili adayı gösterenler,
  sonra onu milletvekili seçenler, (en umutsuz olduğum kesim bu)
  son olarak da onu bakanlığa kadar yükseltenler olmalı.
 • twitter'dan takip ettigimiz kadariyla an itibariyle silikon vadisinde buyuk teknoloji sirketleriyle baglantilar kurarak ulkeye yatirim cekmeye calisan bilim ve teknoloji bakani. ali babacan'in kisa sure once gerceklestirdigi new york ziyareti ile benzer oldugunu soylemek mumkun.

  iyidir kotudur orasi tartisilir ama kabinede bir seyler yapmaya calisan iki uc kisiden biri oldugunu dusunuyorum. gel gor ki sadece vergi avantaji, yatirim destegi vs gibi konular yabanci yatirimciyi cekmeye yeterli degil. ulkede siyasi istikrar diye bir sey soz konusu degil.

  onu gectim daha biraz once gelen habere gore herhangi bir bakanin emriyle herhangi bir online mecra, sebep gerektirmeden 4 saat icerisinde kapatilabilecek. hangi akli basinda girisimci ya da sirket bu tur bir teknoloji pazarina yatirim yapmak istesin. bir yanda senede 1 milyon muhendis mezun eden hindistan, bir yanda twitter'in mahkemelik olmak icin bir bahane oldugu turkiye.

  sahsi kanaatim kabinede isi ekonomi bakanindan bile daha zor olan biri varsa o kisi de fikri isik'tir. yine sahsi kanaatim, bu ulkeyi batiracaksa bilimin ve teknolojinin onunu tikayan bu otoriter yonetim anlayisi batiracaktir.