• kahvelerin en güzelidir.sütsüz ve şekersiz olarak içilirse tadına varılır.ve tam da şu anda yaptığım gibi yanında bir sigarayla güne başlangıç için kullanılır.
  • gerçek kahve severin tercihidir.. ahh o kokusu yokmu missss..

kahve zevki üçü biraradalardan ileri gidemeyenlere tavsiye edilir.
  • öneri olarak tchibo'yu verenlere s.ktir çekebilirim.
  • öneri olarak tchibodan " davidoff " tavsiye edebilirim.
  • "ben starbucks kahvesi sevmiyorum, gerçek kahve tadını almak istiyorum" diye kızların yanında konuşunca puan toplayacağını sanan (bkz: meriç)lerin sevdiği kahve türü.

olm yok işte öyle olmuyor diyeceğim ama bunların birde kız versiyonu var onlarda birbirlerini birşekilde buluyorlar.

çayı şekersiz içip delikanlı olduğunu belirten abi, 150 kilo olup suyun içine ot-limon-bok atıp zayıflayacağını sanan ofis teyzesi ile fark yok bu kahve türünü öve öve bitirenler arasında. yakında şekil olsun diye kavrulmuş ağaç kabuğu demleyip kemirecekler aluminyum.
  • öneri olarak tchibo' yu verenler, nescafe 3ü 1 aradadan sonra tchibo'yu sevdiler sanırım. bir tek nescafe ile kıyaslandığında güzel olabilir çünkü.
  • starbucks ta diğer kahve türlerinin isimlerini söyleyemediğimden aldığım kahve.
  • gloria jeans ve lavazza (best coffee shop) filtre kahveleri önerilir. plase olarak caffe nero. asla starbucksve tchibo içmeyiniz. gidin 3'ü 1 arada için daha iyi.
  • huzur motivasyon lezzet yani benim için bir nevi yasal doping
  • frenchpressten ya da makineden ibaret olmayan kahve türüdür.evde kendiniz kafanıza göre demleyince daha güzel olandır.taze kavrulmuş ve dinlenmiş çekirdek ile bunun tadı çıkar.starbucksın tchibonun bayat çekirdeklerinden zift gibi oluyor.çünkü zincir mağazalar çok koyu kavuruyorlar.buna başlamanın ilk yolu frenchpresstir.gerçekten da bir fp ürünüdür.ondan ziyade bir de;
    (bkz: v60)
    (bkz: aeropress)
    (bkz: kalita)
    (bkz: chemex)
    (bkz: melitta dripper)
    gibi el ile demleme ekipmanları yani pour over ile lezzetin doruklarını yaşayabilirsiniz.

makine tercih ederseniz de (bkz: moccamaster) iyidir.

edit: pour over
hesabın var mı? giriş yap