• final zamanı aynı evde kalan 4 genç ders çalışmak üzere masaya geçerler ama hemen çalışma başlamaz geyik çevirmeye başlarlar. muhabbet öyle uzar ki aradan bir iki saat geçer ve içlerinden biri "ya neden sandalye tepesinde oturuyoruz koltuklara yayılalım" der, bir kaç saat daha muhabbet devam eder. neden sonra finale çalışmaya hala başlamadıklarını hatırlarlar ve tekrar masaya geçerler. bu sefer de bir iki el kağıt oynayalım başlarız denir, kağıt oyunu bir iki saat sürer ve sonra yine içlerinden biri (masaya oturma amacını yine tamamen unutmuş bir halde) "abi belim ağrıdı sandalyede koltuklara oturup oynayalım" der.bu böyle sürer gider.

finale çalışmayan 4lü sabah okula gelir sıraya kopya yazar, sonra kantine gidip bir sürü çikolata alırlar, şekerin dibine vurup zihinlerini açarak finale çalışmak yerine yaptıkları alternatif işlere devam ederler.

(bkz: based on a true story)
  • normalde ıkına sıkıla yapılanları bi hevesle yapmak(cop atmak, odayı toplamak). ya da televizyon izleyip, bilgisayarla ugrasmak.
  • final gecesi sabaha kadar sims 2 university oynamak
  • *oyun oynamak
    *dizi izlemek
    *uyumak
    *12342312 saat kahvaltı yapmak
  • ders çalışma programı yapmak, ara verdiğimde şunu izler, şunu yaparım diye hayal kurmak, ara verilen sürelerin ders çalışmaya ayrılan süreyi geçmesi vs vs.
  • monster world isimli facebook oyununu oynamak.
  • sinirden hömkürmek, delirmek, tekme tokat dalmak istemek sağa sola. anlamıyorum amına koyim anlayamıyorum.
  • finale çalışmamak..
  • gelecek donem alınacak dersleri inlecemek, bu derslerin kitaplarını şimdiden ucuza getirmenin yollarını aramak, bu dönem kalınacağı garanti olan dersleri ilerde ne zaman alınacagına karar vermek gibi eylemlerin tümüne verilen isim.
  • bilgisayar ayarlarini duzenlemek ve hatta işletim sistem(leri) kurmak, tv izlemek, vücut bakımı yapmak, masturbasyon yapmak, duş almak, ekşi sözlük okumak ve tabii ki chat yapmak..
hesabın var mı? giriş yap