• 56'ya geri dönmek istedim. mümkün görünüyor ama sitelerinde hata mesajları alırsın, zaten problemlerin de çözülmez gibi şeyler söylüyor.
    sync özelliği ile bu sorunu aşarım gibi geliyor. ama bununla devam edemem.

1- osxte enerjiyi sömürmekte
    2- addon'larımın yarısından fazlası uçtu gitti
    3- hızlanma yerine yavaşlamalar yaşadım.

burada güzelleme yapan birkaç ekşiciye istinaden geçiş yapılmaması gereken, henüz olmamış bir sürüm.
  • ssd li ve 6gb ramli bilgisayarımda çok fark göremediğim tarayıcı. aynı anda çok program açmadığım için chrome zaten yeterince performans veriyor. farklı donanımlarda sonuç değişebilir.
  • hız olarak iyi görünüyor fakat hala bilgisayar kaynaklarını(özellikle ram) çok tüketiyor.

ama asıl canımı sıkan olay ara sıra bazı videoları(neye göre hiç bilmiyorum) sadece yeşil ve mor tonlarda göstermesi. youtube ya da dizi sitelerinde oluyor bu. windows 8 ve amd grafik kartlarıyla ilgili bir durummuş sanırım. fakat diğer tarayıcılarda problem yok.

tam eklentilerle ilgili bir sorun yok ne güzel derken bu çıktı. sıfır sorunlu bir firefox güncellemesi göremeyecek miyiz arkadaş?

edit: "about:config"den "media.windows-media-foundation.use-nv12-format" ayarını false'a çekmek sorunu çözdü gibi duruyor şimdilik.
  • eşimin söylediğine göre finish quantum'un yanından geçemezmiş.
  • açılan bir sayfanın yüklenmesi bitince alakalı sekmede beliren mavi parlama insanın gereksiz yere dikkatini dağıtıyor. about:config'de kapatma seçeneği varmış neyse ki. "toolkit.cosmeticanimations.enabled" satırını false yapınca gidiyor.
  • bugün itibariyle otomatik güncelleme ile geçiş yaptığım tarayıcıdır.

benim için çok büyük bir değişiklik oldu, inanılmaz hızlandı her şey. en büyük etkiyi de ekşisözlük'te gördüm. son 2-3 aydır kendi kendine bir haller olmuştu sözlüğe, eskiden tak diye girerken birden uzun süre beklemelere başlamıştı. link verildiği zaman uzun uzun bekliyordum ancak görüyorum ki şu anda her sorun bitmiş. zaten eklenti olarak 2 tane addblocker ve 1 tane de vpn olduğu için problem yaşamadım ben. yalnız tasarımı biraz rahatsız edici. sayfaları büyütebildiğimiz gibi adres çubuğu ve kısa yolların olduğu kısmı da büyütebilsek güzel olacaktı. gördüğüm kadarıyla buna etki edemiyoruz.

ben beğendim, şimdilik gayet memnunum.
  • uzun süredir firefox kullanıyorum. quantum'a geçtikten sonra i n a n ı l m a z bir hız farkı var. durumu zaten iyiydi iyice ışık hızına çıkmış. teşekkürler ateş tilkisi.
  • bu tarayıcı gerçekten önceki firefox sürümlerine göre gözle görülür daha hızlı, hataları güncellemelerle giderecktir mozilla . gerçkten hızlı, chroma bi darbe gelir.
  • release'leri iyide olsa kötüde olsa açık kaynak kodunu desteklemek için hep kullandığım browser'dır firefox... bazen memnuniyetsiz de olsam kullanmaya devam ederdim ...ama bu quantum bir şahane dostum!!! resmen akıyor sayfalar
  • yarrak gibi browser. yeterince test edilmeden zorunlu geçiş yaptılar herkese. isteyen deneseydi amk. normal firefox neden kendi kendine buna geçti anlamadım. tab grouplar yok. diğer tablerim kayboldu nasıl erişeceğimi de bilmiyorum. render problemleri var. flash videolar arada saçmalıyor. bazı sayfalarda basit checkbox inputlar bile kayboluyor. resmen bok ettiler.
hesabın var mı? giriş yap