• 2011'de yüzde yirmilerde pazar payı olan firefox'un pazar payının bugünlerde yüzde yedilere düşmesi değerlendirildiğinde doğru olan önerme. göt yalama falan demeden önce araştırmakta fayda var.

1

2

edit: "fes başıma, fes başıma püskülü ben olayım" der gibi başlık başıma kalmış lan. uyaran pros'a teşekkürler. buralarda üç tane entri vardı zamanında, "kimse firefox kullanmıyor canım, alemler chrome'a hasta" diyen birine öbürü "chrome'un götünü yalamayın lan" demiş, beriki de aynı seviyede muhabbete dalmıştı, seviye magmaya inmişti. entrideki ikinci cümle o seviyeye tepkidir.
  • (bkz: artık firefox'un esamesinin okunmaması)
    grammar naziyim, evet. ama böyle de cümle olur mu, esamesinin kalmaması filan?
  • internette sen aramayı google amca'dan yaptığın için haliyle iki de bir sana "bizim bir (bkz: google chrome) var denesene,sen de çok seveceksin" dediğinden dolayı indiriyorsun.

peki (bkz: firefox) sana böyle bir zorunluluk koşuyor mu?
    elbette hayır.işte sırf bu yüzden dolayı bile firefox kullanılır.

google amca'da senin kişisel verilerinden ve yaptığı ürünlerden seni reklam deneği olarak kullanıyor bilmem farkında mısın? chrome ve yancıları (bkz: vivaldi) (bkz: opera) (bkz: yandex browser) kar amacı güden ürünlerdir.bu ürünleri kullananların büyük çoğunluğu maalesef internette kişisel gizlilik konusunda pek bilgileri olmayan kişilerdir.

buradan mozilla'nın kar amacı gütmediğini "para için değil,insanlar için internet" misyonunu anlamaya çalışabilirsin.

aha buradan da düşüncesi ve felsefesine göz atabilirsin.
  • yılların sadık kullanıcısı olarak üzülerek katıldığım tespit. 10 sene kullandım ve bu sürenin 7-8 yılı boyunca gayet memnundum, hiç bok atmayayım, ama son bir yıldır 3-4'ten fazla sekmeyle kullanmak işkence haline geldi. hatta tek sekmeyle bile eğer flash player oynatıyorsa işlemcinin anasını ağlatıyordu. neyseki son zamanlarda restart eklentisini buldum da böyle birkaç hafta daha dayandım, sonra toptan edge'e geçtim windows 10 ile birlikte.
  • 2017 yılında halen adobe flash başta olmak üzere eklentilerle bu kadar ağır çalışması nedeniyle normal olan durum. hantallığında boğul firefox.
  • esamesi kaldı ama 3-5 yıla bir hamle gelmez ise kalmayacak gibi görünüyor.

https://www.w3schools.com/browsers/default.asp
  • firefox android versiyonunda masaüstü versiyonda olan eklentiler kurulabiliyor diye biliyorum.

aynen kanka aynen chrome çok hızlı, reklamlar falan çok güzel lol.
  • maalesef katıldığım tespit.
    istemeye istemeye chrome a geçenlerdenim ben de.
    firefoxun mantalitesini o kadar severdim ki firefoxta birkaç sekme açınca bilgisayarın 80 lik dedeye dönmesini bilgisayarın eskiliğine verirdim. ne zaman ki yahu şu chromeu bir deneyeyim dedim işte ancak o zaman sorunun firefoxtan kaynaklandığını anladım.
    ha şunu da ekleyeyim. bu sorunu çözerlerse anında tekrar kurarım firefoxu. çünkü eklentilerle birlikte hala en işlevsel tarayıcıdır bence.
  • daha türkçesi için (bkz: esamesi okunmamak)
hesabın var mı? giriş yap