• dünya üzerindeki en muhteşem yiyeceklerden biri.
    bir bıldırcın yavrusu kadar şirin, miniminnacık ve uzay mekiği ya da annelerimizin oya işi yaptığı mekik denen plastik zımbırtıların şeklindedir. yeşil rengini içindeki bol miktarda antep fıstığı rendesinden alır, tek lokmada yenebilecek kadar küçük, insanın ağzının suyunu akıtacak kadar görkemli bir lezzete sahiptir.
    dışı hafif yanık olanlar sert olur en güzelleri az pişmiş ve pamuk gibi yumuşacık olanlardır.
    büyük pastanelerde kilosu 25ytl civarı bir fiyata satılmakta olup arasına nutella ve kaymak sürülerek yendiğinde tüm dertlerinizi unutturur.
    en büyük hayalim bmc fatih 280 damperine doldurulmuş 3,5 ton fıstıklı mekik keki apartmanımızın önüne yığdırıp kürekle evin odunluğuna taşımak sonra bütün kış onları yemek.
  • mado markasının sahibi, üreticisi, kahramanmaraş yaşar pastanesi'nin göz döndürücü derecede tatlı ve başarılı olduğu kek çeşididir ayrıca.

sevdiğiniz kişiler çay ikramını sınırsız yapacaklarını da garanti ederse, elimiz boş gitmeyelim düşüncesinin odağına yerleşip, gidip bir kutu alınası, tüketilesi madde.
  • en tok animda
    en istahsiz animda
    hastayken-saglıklıyken
    zayıfken sismanken
    gece gunduz
    yaz kis

hayir diyemeyecegim yegane yiyecek.. bizi kendisiyle tanistiran liva pastanelerine de tum hakkimi helal ediyorum. ki bu kek dolayisiyla bayagi bir hakkim vardir.
  • yeni keşfim..şimdiye kadar neden ve nasıl tatmadım diye hayıflanmama sebep olan mucizevi şey..ankara'da eskişehir yolunda kafes fırın tarafına yolunuz düşerse kesinlikle deneyin..vişnelisi de çok başarılı..
  • ilk olarak ankara da tvf antrenör eğitiminde bonkör fedarasyonun açık büfe olarak iki hafta boyunca sabahları kursiyerlere her sabah hazırlattığı kahvaltı masalarında tanıştım bu lezzetle. son bir senemi katı bir şekilde karatay diyeti ile geçirmeme rağmen bu albenili yiyeceğe karşı koyamadım ama pişman değilim be sözlük. yine olsa yine yerim. araştırmalarımın sonucunda ankara da yaygın olan bu lezzete, istanbul da ulaşmak pek kolay olmadı. hatrı sayılır büyük pastaneler zincirlerini gezip dolaşmama rağmen avrupa kıtasında beşiktaş semtinde bir pastanenin yaptığını öğrendim. artık aklıma düştükçe kıta değiştiriyorum. anadolu yakasında araştırmalarım sürüyor ama henüz bulamadım.
    canan karatay kusura bakmasın ama şu anda 18 ay geride kalmasına rağmen yiyecek konusundaki tek zaafım. sigaradır, çikolatadır, fabrikasyon ürünlerdir hepsini bıraktım ama bunu bırakamıyorum. eğer başarılı bir diyet performansı sergiliyorsanız ve kendisiyle henüz tanışmadıysanız hiç denemeyin, uzak durun!
  • kek çeşitleri içerisinde en leziz olanlarından biridir.
    internette satılan özel kalıpları ile fırınlardaki kilogram fiyatı arasında 3-5 lira fark vardır.
  • en sevdiğim kek çeşitleri üzümlü kek ve havuçlu kekti ancak bu meret ikisini de geride bıraktı ve zirveye oturdu.. yakın zaman önce tanıştım ve sık sık alıyorum.. enfes bir şey..
  • nerden girdim şu başlığa lanet olsun. izmir'de güzel yapan yer var mı acaba?
  • ankara hüdaverdi pastanesi tarafından arşa çıkarılan lezzet.
  • sozluge mekik kek yazinca bu basliga yonlendiriyor. halbuki mekik kek basli basina sade veya visneli olarak ün salmistir. basligi mekik kek olarak duzeltmeleri gerekir.
hesabın var mı? giriş yap