• alt-j grubunun an awesome wave adlı albümünden bir parça.

sözleri:

tralala, in your snatch fits pleasure, broom-shaped pleasure,
    deep greedy and googling every corner.
    dead in the middle of the c-o-double-m-o-n,
    little did i know then that the mandela boys soon became mandela men.
    tall woman, pull the pylons down
    and wrap them around the necks of all the feckless men that queue to be next.
    steepled fingers, ring leaders, queue jumpers, rock fist paper scissors, lingered fluffers.
    in your hoof lies the heartland
    where we tent for our treasure, pleasure, leisure, les yeux, it's all in your eyes.
    in your snatch fits pleasure, broom-shaped pleasure,
    deep greedy and googling every corner,
    blended by the lights.
  • ismail yk deyişiyle "baslar bum bum" bir şarkıdır. bodrum katında mahsur kalmış huysuz kedi vokali yapan uyuz sesli vokalisti bile beğeniyorum.
  • coachella performansı ile o ne lan !? dedirten şarkı. aşırı güzel.

http://www.youtube.com/watch?v=ulugj3jf_ug
  • "bu şarkının anlamı ne lan" sorusu büyük ihtimalle bir evin duvarlarında yankılanıyorken cevaplamak lazım;

şarkı last exit to brooklyn isimli kült hubert selby romanından (kendisini aynı zamanda yine film uyarlaması ile daha iyi tanınan requiem for a dream'in yazarı olarak hatırlamanız mümkün) ya da uyarlaması filmden etkilenmiş. kitaptaki fahişe karakteri, tra la la (evet, şarkının başındaki tra la la), diğer bilinen eserindeki gibi okuru rahatsız etmek için tasarlanmış onlarca senaryodan bir tanesinde toplu tecavüze uğrar (the necks of all the feckless men that queue to be the next), hatta bir süpürge ile bile tecavüze uğramıştır (in your snatch fits pleasure, a broom shaped pleasure). "little did i know then, that the mandela boys soon become mandela men" ve "steepled fingers, ring leaders, queue jumpers" gibi sözler de bu açıklamanın üzerinden çıkarılabilir.

alt-j'den anlaması çok zor bir başka referans daha.
  • trt1 de yayınlanan beni böyle sev dizisinin soundtrack listesinde olan şarkı. evet çok ilginç. bayağı ilginç. sezon başındaki bölümlerde arada giriyordu şarkı ama şu anda çalıyorlar mı bilmiyorum.
  • melodik gaz. bu nasıl gaz bir şarkıdır yarab, insanın içinde güneş dansları vudular tepiştirmekte.

fuel
  • mis gibi şarkı. gang rape referanslı bir de. dikkat haftalarca gezmeyin tralala tralala tra-a. sağlı sollu headbang* yaptırır felan. ay yine içim fena oldu bak.
    bu arada tam acapella yapılacak bir şarkı olduğunu da düşünmekteyim. düşünmekle yetinmeyebilirim hatta.*
  • bağımsız müziğin en güzel örneklerinden.

her ortama, her kafaya gideri var.

bu da sözlü videosu.
  • dinlemesi ayrı söylemesi ayrı zevk veren hiperaktif, dinamik ama melankolisine doyum olmayan dinlemelere doyamadığım alt-j şarkısı.
  • sahane alt-j parcalarindan yalnizca biri, kolaj gibi bir sarki, cok cok seviyorum.
    resmen sarkinin kafasi var ya la.
hesabın var mı? giriş yap