şükela:  tümü | bugün soru sor
  • saçma bulduğum nefret. yorum yapmaya dahi gerek yok. önemli olan içeriktir. kitap kokusunu seveyim derken teknolojiye atarlanmanın alemi yok kanımca.

kitap okuyunuz efenim. fiziki, elektronik farketmez.
  • yaşlıların tuşlu telefon ısrarı gibi bir şeydir.
    halbuki ilk çıktığında tuşlu telefonu da gömmüştü bir çoğu.
  • e-kitapçıysan kitapları masaya yayıp fotoğrafını çekip partner düşüremiyorsun. bence asıl bu yüzden tutmadı ülkemizde.
  • kil tablet kokusu almadan okumak okumak mıdır?
  • olmayan nefrettir. e-kitap okuyanlar olarak hepimiz fiziki(?) kitaptan geldik, neyine nefret edeceğiz?
  • e-kitaplara karşı bir nefret beslemiyorum ama internette azıcık uzun yazı bile görse koşarak kaçan ben e-kitap okuyamıyorum, gözlerim rahatsız oluyor. özel üretilmiş düşük ışıklı okuyucu tabletlerden almak yerine de basılmış kitap almayı tercih ediyorum.
    edit : burada bahsettiğim alet kindle ama ismini unuttuğum için tablet diyip geçmiştim. hatırlatan yazar arkadaşlara teşekkür ederim.
  • genelde aşağıdaki kilişelerden oluşur:

- kitap kokusu başka yeaa
    - sayfaları çevirmenin hazzı yok oğlum onda
    - kitabın hissi başka ağğbi yeaa
    - ekranın ışığı gözü yorar (ışık yok amk ne ışığı?)
    - o ne öyle elinde taşican her gittiğin yerde (kitap taşınmıyor tabi pardon)
    - şarj mı edicen şimdi onu? (şarjı 1 ay gidiyor, tatile gittim döndüm bir hafta daha okudum)

geneli görüldüğü üzere işkembeden sallama üzerine kuruludur. e-okuyucuyu tablet sanıp ekran ışığına bok atanından tut, hergün şarj etmek zorunda olduğunu sananına kadar ne ararsan var. kimisi öyle muhafazakar takılıyor ki bu konuda alıp hediye etsen kullanmayacak o derece.
  • nefret biraz abartı olmuş. alışamamak diyelim biz ona. şey gibi oluyor biraz. yetmiyor. fiziki muhabbet seven insanların telefon ya da skype üzerinden falan konuşmaya alışamamaları gibi. kitapta da bu söz konusu. kitabın bütününü cismiyle elinde tuttuğunda başka bir bağlılık geliştiriyorsun ona. aynen yanı başındaki birine dert anlatırken yaşadığın rahatlamanın telefonda anlatırken hissettiğin rahatlamayla kıyaslanamayacağı gibi bir şey.
  • bilgisayardan pdf dosya bile okurken canım sıkılıyor. bir türlü alışamadım e olayına.
  • okumayı romantik bir heves sanmalarındandır.