• şirin bi film bu.evet doğru kelime bu galiba.aynı hikayeyi,iki ayrı taraftan görmenin güzelliği var bir de.birisi bir şeyi düşünürken,diğeri bambaşka bir şey düşlüyor.bi de filmi izlerken hep büyüyeceklerini ve bir de o hikayeyi izleyeceğimizi düşünmekten kendimi alamadım.ama olmadı tabi.
  • özellikle de son 15 dakikası oldukça yoğun duyguları bünyelere adeta bir duygu şırıngası vastıası ile, kalp bölgesinden enjekte eden bir filmdir kendileri.
  • fazla ilgi gormemis * fakat bir masal tadinda cok guzel bir film.50 lerin sonu 60 larin basinda geciyor olmasinin da payi var.hem kizin hem erkegin gozunden izlememiz cok guzel islenmis.herkesin gormesi gereken bir film.
    imdb deki 7.3 u sonuna kadar hakediyor.
    http://www.imdb.com/title/tt0817177/
  • çocukluğumuzda henüz ne olduğunu anlamadan hissettiğimiz karın ağrılarının sebebi bu kadar mı güzel anlatılır!!!

anlamlı o ilk bakışlar, duruşlar, gülüşler kimi zaman da kızgınlıklar ancak böyle safiyane hissedilir ve ifade edilirdi.

yaşanan aynı anın kız ve erkeğe göre farklı açılardan yorumlanması ise tadına doyulmaz kılmıştır filmi...

kesinlikle zaman kaybı değildir, aksine his tazelenmesi yaratır,

yaşlanmış ruhlar ve eski aşıklar için bir tür antioksidandır...
  • iki farklı bakış açısıyla anlatılan bir ilk aşk filmi. julie nin gerçekten rengarenk olduğu daha ilk dakikada fark ediliyor.
  • muhteşem bir film. yani böyle ilaç gibi, baş ağrısına, diş ağrısına, karın ağrısına, mide bulantısına, en çok da can sıkıntısına iyi gelecek her derde deva kesinlikle. hiç düşünmeden tavsiye edilebilecek bir film. herkes sever yani öyle bir şey. başroldeki kızımızın ses tonu çok güzel ya. her detayı güzel olan film. bir kaç kere ağlatıyor ama mutluluk gibi bir şeyden o da.
  • bu kadar az yorum olmasını hak etmeyecek kadar tatlı bir film. çocukluk aşkı var işin içinde, en son ne zaman bu kadar güzel anlatılmıştı hatırlamıyorum (my girl'de belki).

mutlaka boş bir zamanınızda izleyin, izlettirin.
  • --- spoiler var aralarda üç beş ---

büyüklerin sulu salyalı aşklarından daha büyük bir aşkın filmi. dana beyinli bir erkek olarak bryce denen değer bilmez adama ben bile çok kızabildim. bu zamanda hangi kız tavuk yetiştirip yumurtalarını kapına kadar getirir her sabah. hangi erkek ağacın tepesinde polislerle bırakılan bir kız tarafından sevilir. kim kim?

filmin başında çocukları görünce jeux d'enfants filmdeki gibi büyüklerin aşkı olacak sanmıştım. sonra filme kaptırmışım kendimi, film bitti ama çocuklar hala çocuktu. çocuk kalsınlar, büyümesinler, dileğim bu.

--- spoiler var aralarda üç beş ---
  • iflah olmaz bir romantik olmadığım için filmin sonunu yanlış tahmin ettim ancak iyi ki tahminim yanlışmış..
    pembe, mor bulutlar görsek ya biz de..
    ayrıca,
    (bkz: pretty little angel eyes)
    http://www.youtube.com/watch?v=wt92057ih0y
  • (bkz: sal monella)
hesabın var mı? giriş yap