• bıkmadan yazacağım, eğer otomatik şanzımanlı araç alınacaksa vw herhangi bir markanın karşısında tercih dahi olamaz.
  • hangi mondeo hangi passat diye sorduran saçmalamalara maruz kalan versustur.

güncel mondeo güncel passattan çok daha yüksek limitlere sahiptir. rica ediyorum otobanda 150 km hız ile viraja girip “araba tutuyor abi” diye kendinizi gaza getirmeyin, o işlerin onla zerre alakası yok zira aynı hızda aynı yolda aynı virajı kuş serisi de alıyor.
  • 2015 yeni kasa karşılaştırması. ikinci el sıkıntısı olmasa mondeo fiyat ve donanım açısından galip gelir. mondeo yeni kasa ile sınıf atlamış.
  • mondeo donanım açısından iyi fakat vw'nin türkiye'de piyasası var. eğer minimum 5 yıl binilmesi planlanıyorsa mondeo daha mantıklı gibi duruyor. fiyatları hemen hemen aynı..

ikisi arasında kaldım.. passat comfortline mı, mondeo 1.6 tdi mi..
  • önden bakılınca aston martin rapide'in kardeşi olan bir aracınız olmasını mı yoksa passat'ınız olmasını mı istersiniz diye sorulması gereken versus.
  • yapılması bile ford mondeo'ya ağır hakaret olan karşılaştırma.
  • kullanmayı geçtim; her iki aracın da sahibi oldum. eski aracım da passattır.
    (ayrıca alfa romeo 156/159, mitsubish asx ve renault 9 sahibi oldum diğer entrylerden bulunur.)

hangilerini kullandım? 2012 b7 dizel comfortline, 2015 b8 1.4 tsi comfortline ve highline

şuan 1.5 ford mondeo ecoboost titanyum sahibiyim.

ı. yakıt tüketimi: passat daha iyi. tsi gerçecekten ecoobosttan az yakıyor.
    ıı. serilik: passat daha seri hızlanıyor. (150 hp, 7 ileri )
    ııı. malzeme kalitesi: ergonomi açısından da passat daha iyi. mondeo baldır desteksiz , elektriksiz koltukları ile geride. malzeme kalitesi ikisinde iyi.
    ıv. iç hacim ve bagaj; passat diz mesafesi açısından önde, enine genişlikte mondeo
    v. teker dönüş çapı/ u çekme mesafesi: passat
    vı. teknolojik donanım: mondeo tit. tekno paketi highline'nın önünde
    vıı. yalıtım: yol ve rüzgarda mondeo daha az ses alıyor
    vııı. süspansiyon konforu: mondeo
    ıx. yol tutuşu: direksiyon hissiyatı mondeo da daha iyi ama yol tutuşunda passat b8 bu sefer daha mı iyi anlamadım. daha çok tekirdağ- istanbul, istanbul-ankara arasında kullandığımdan dolayı aracın sınırlarını zorlayamadım.
    x. ruh: mondeo biraz daha ruh barındırıyor. dış görünüş her iki aracın da güzel ama b8 her yerde. mondeo daha az göründüğü için daha çok ilgi çekiyor.
  • mondeo güzel araç yol tutuşta passata gömer yalnız.

hangisi dersen passat derim. piyasa koşulları cart curt.
  • ikisine de hayır demem, ikisi de çok iyi otomobiller.

ben ford sevdiğim için, mondeo'yu tercih ederim.
  • passat'ın mondeo'yu geçebileceği tek nokta pazardaki konumudur.
hesabın var mı? giriş yap