• kulüp başkanı ibrahim kızıl tv ye telefonla bağlandı. sordular futbolcu evli miydi diye ? haberim yok bilmiyorum dedi.

kulüp başkanı futbolcusundan bihaber . sonra biz bir aileyiz...

allah rahmet eylesin
  • memleketinden çok uzaklarda yalnız bir şekilde ölmek, gerçekten üzücü.
  • evinde kendini doğalgaz borusuna asarak intihar etmiştir. çoğumuz ismen biliyoruz ama neler yaşıyordu kim bilir. toprağı bol olsun.

bu olayda gaziantepspor yönetimi de sorgulanmalı. bu kulübün kulüp doktoru olduğu gibi sporcu psikoloğu da var. hiç şüphelenmediler mi ? çok ilginç gerçekten.

edit : takım arkadaşı elyasa süme, son günlerde durgun olduğunu söyledi canlı yayında. 23 oyuncu ve 10 kişilik teknik heyetle geçiriyor bu adam her gününü. yine kulübün dediğim gibi doktorları var. kimse mi ilgilenmez sporcunun ruh sağlığıyla. ülkede her şeyde olduğu gibi bu konuda da "yaptım oldu" kafası var.
  • ölümüyle üzen, bambaşka kafaları ortaya çıkaran futbolcu.

bi arkadaşa söyledim intihar etmiş adam diye de, gebersin tepkisi verdi. allah onu yakacak, kendi canına kıymak çok böyük günah, bi de rahmet mi okuyacaz ona dedi. olum adam belki bipolar, şizofren falan niye öyle diyon, ne kadar gaddarsın diyorum ben anlamam allah'la arasında o diyor. ulan amcık! madem allah'la onun arasında mevzu ne diye yakacak onu diye sikik sikik konuşuyorsun bilip bilmeden?
  • ara ara lig tv nin sitesine girer maçları sırayla izlerdim. adını da çok duydum kısacık özetlerde kaç kere geçerdi adın.

hayatımın önemsiz bir yerinde öylece duruyordun. eğlence sektörünün yüksek maaşlı işçilerinden biriydin sadece gözümde.

ne kadar umudun vardı türkiye'ye gelirken kim bilir. uçak bileti alırken kim bilir hangi dirayetle bir çırpıda gitmek istedin.

biz bir şey yaptıysak hakkını helal et bize.

sizin de insan olduğunuzu unutuyoruz.

toprağın bol olsun.
  • maratondaki spiker evinde kendini asarak intihar etmiş, dedi. lan böyle birşey söylenir mi. evinde ölü bulundu denir o kadar, patavatsız saygısız salak herif.
    .
  • 13 yıllık a takım kariyeri bazında 375 maç oynayıp, 38 gol atıp, 27 asist yapma başarısı gösteren merhum futbolcu. 2 sene önce sağ bek için adı beşiktaşla da anılmıştı.

(bkz: marila pribam)
    (bkz: banik ostrava)
    (bkz: viktoria plzen)
    (bkz: hannover 96)
    (bkz: gaziantepspor)

gibi takımların formasını giymiş başarılı bir futbolcuydu. 2012 yılından itibaren (bkz: çek cumhuriyeti milli futbol takımı) adına da mücadele etmekteydi.

her ölüm üzücüdür ama:

-en son takım arkadaşı yemek yemesi
    -uçak bileti ayırmış olması
    -pantalon kemeriyle kendini asmış olması
    -bulunduğunda ayak parmaklarının yere değiyor olması...

gibi ince ayrıntılar insanı gerçekten çok üzüyor. diyecek bir şey bulamıyorum. allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.

edit: (rahmet dilenmez diyen dallamalar var. ağzımı açtırmayın şimdi benim.)
  • hannover 96 formalı fotoğrafını görünce aklıma kendisi gibi yolu türkiye'den geçip hannover'de oynarken intihar eden robert enke'yi getiren futbolcu.
  • millet şimdi para pul rahattan bahseder, neden intihar ettiğini anlayamaz. ama bir insan intiharı düşünüyorsa elbet vardır bir bildiği. allah günahlarını affetsin.
    hangimiz düşünmedik ki çekip gitmeyi. ama işte orada bizi bekleyen hayat buradakinden kötü olacak diye korkuyoruz.
    yoksa bu dünya'da dakika duramayacak insanlar (ya da en azından bir kişi) tanıyorum. hem de çok yakından...
  • ''sürekli yüzü gülen mutlu bir çocuktu..'' ahh o yüzü gülenler...
hesabın var mı? giriş yap