• (bkz: catchphrase)
  • filmdeki sahnelerin çoğu çeşitli filmlere gönderme yapma şeklindeydi. güzel konuyu daha iyi işleyebilirlerdi. klişeye dayalı eğlenceli bir film olmuş. çoğu kişinin de dediği gibi iyi başlayıp bir yerden sonra tekrara düşen bir film olduğu için ne kadar eğlenceli olsa da yavan gelebiliyor. jodie comer'in performansını beğendim.
  • mantık hatalarıyla dolu, son derece orijinal bir konu bayat klişelerle mahvedilmiş maalesef. filmin ikinci yarısını atlaya atlaya izledim. kesinlikle marvel filmleri bu filmden daha olgunca. yine de farklı bir şey izlemek için, vakit öldürmek için izlenir. onun dışında çok bir esprisi yok. 6/10
  • çok ama çok kötü bir film.

beğenmek için ya ilk kez bir film izlemiş olmak lazım ya da çocuk.

veya aslında göze sokulan ama gönderme olduğunu düşünmemizi istedikleri her şeye "reeeeeeeee göndermeeee xdxdxd" diye sevinen bir tip.

ryan reynolds zaten iyi bir oyuncu değil, her filmde de aynı karakteri farklı bir isimde canlandırıyor. büyük bir karizması da yok; diğer oyuncular da birbirinden beceriksiz. haliyle filmde sizi içine çeken bir şey olmuyor.

senaryo olarak zaten iddialı bir yapım değil, e hal böyle olunca kötü bir film olması da kaçınılmaz oluyor.

eğer vaktinize azıcık kıymet veriyorsanız bu filmin fragmanını dahi izlemeyin; ben yedim bir bok, siz yapmayın.
  • filmi yeni izledim bayağı da beğendim. bu filme gerçekten kötü yorumlar yapılmış görünce şaşırdım. benim düşünceme göre bu filmi izleyip beğenmeyenlerin hayal dünyası biraz kısıtlı ya da ne bilim o an modunuz falan yoktur. gayet tatlı sıkılmadan izleten bir film. yapay-zeka olayını kötü işlemiş diyenler var ama bilim kurgu kategorisinde bile değil bu film, amacı en iyi yapay zekayı ben işlerim gibi durum yok. ne kadar çıtır çerez diyebileceğimiz bir film olsa güzel dersler de çıkarılabilir. belki senaryo konusunda iyileştirmeler olabilirdi, daha detaylı şeyler de konulabilirdi ama bence çoğu şey dozunda kalmış.

bu filmi izlerken sanki içimden bir çocuk çıktı ve o bu filmi izlemiş gibi hissettim. hayatlarımızın bu boktan zamanlarında 2 saat de olsa farklı kafalara sokması etkiledi beni. herkese tavsiye ederim izleyin-izlettirin.

ayrıca ryan reynolds'dan başka biri bu filmi bu kadar iyi oynayabilir mi bilmiyorum, cuk diye oturmuş derler ya gerçekten öyle.
  • kardeş ne yapalım biliyor musun ? biraz truman show gibi olsun biraz lego the movie olsun yer yer matrix esintileri ve terminatör göndermesiyle bu işi bağlarız biz.

bu kadar hayal gücü yüksek filme daha absürt komedi gidermiş.

tanım : tam olacakken olamamış film. hele o waititi nin klişeler klişesi kötü patron tiplemesi ne öyle ya rezalet.
  • başı the lego movie gibi karakter kendinin farkına varır, ortaları ready player one gibi bol bol geek içeriği gösterilir, sonu dandik romantik filmler gibi kız çocuğun farkına varır.

fikir güzel, uygulama eh işte.
  • içinde ryan reynolds yer alan fantastik komedi. sayesinde, keyifli bir pazar sabahı kahvaltısı yaptım.

pek çok popüler yapımdan izler içeren, yaklaşık 2 saatlik, kafa dağıtmalık bir film olmuş.

başrol oynaması dışında filmin yapımcılarından biri de olan ryan reynolds :

2016 da senaryoyu okuyan ve o dönem projeyi es geçen yönetmeni, tekrar düşünmesi için ikna etmiş.

filmde kullanılan fantasy şarkısının hakları için mariah carey ile birebir görüşmüş.
  • hani kafa dağıtmalık ama hem bu, hem de (bkz: ready one player) sonları itibariyle amma konformist yapımlar ya,(diğer entrylerde de söylendiği üzere her iki filmin senarist kadrosunda zak penn olmasından da kaynaklı) hani birinin yönetmeni spielberg, adam ilk filminden başlayarak amerikan taşra muhafazakarlığının cisimleşmiş hali zaten ama bu shawn levy ler falan da yeni spielbergcükler olmuşlar, şiştim valla
  • yapay zekanın "ben sana yazılmış bir aşk mektubuyum" demesi çok ince ve hoş bir ifadeydi...
hesabın var mı? giriş yap