• yenisahra'da bulunan bir kaç ay önce keşfettiğim şarküteri ürünleri yapıp perakende ve toptan olarak satan mekan.

bir kaç ürününü test ettim, standartların üstünde bir lezzeti var.
    üç çeşit kuru et var: klasik kuru et, boşnak eti ve kafkas usulü kuru et. üçü de antrikottan yapılmış. kafkas usulü olan çemensiz pastırma gibi. üçünü de sevdim. bira yanına kuru et ile boşnak eti daha iyi gidiyor.

üç çeşit sosis var. hepsi de dana eti. frankfurter ile bratwurst yedim. en azından marketlerde sosis diye satılan ne olduğu belirsiz ürünlerden daha iyi. ama almanyadaki sosislerin tadını almayı beklemeyin. deli kasap'ın sosisi kadar yağlı değil ki bence daha iyi.

http://www.fumeci.com/
  • ortaklar carefour'da koskoca bir dolabı bu markaya ayırmışlar. kuru etini aldım beğendim. diğer ürünleri de sırayla denerim artık.
  • ülke standartlarında başarılı
  • sitesinde sattıklarını söylemlerine rağmen boşnak usulü kuru et yapmayan yer. neden diye sorulduğunda beğenilmemiş, şikayet edilmiş. halkımız yine ağzının tadını bilmediğini göstermiş. 'klasik' kuru eti de ne çok iyi ne de kötü. yine de markettekilerden bir tık üstte.
  • kozyatağı metrodada satılmaktadır artık.
    ben sosislerini seviyorum fakat dışına kapladıkları koruyucu kılıfı soymak biraz zorlaştırıyor, onun dışında füme antrikot ve kaburgaları güzel.
    sosiste favorim cheddar ve jalapenolu olan.

pahalı evet fakat elde ettiğiniz lezzete değiyor.
    macro centerlara ve migroslarada gelmeli.
  • cheddar ve jalapeño'lu sosisi güzel olan marka.
  • türkiye'de piyasada bulabileceğiniz en güzel sosisleri üreten marka. elbette maliyeti standartların üstünde, ancak lezzeti standardın çok çok üstünde. ürünlerini buzdolabımdan eksik etmiyorum, tavsiye ederim.
  • başarılı şarküteri ürünleri üreten firmadır.

bugün bratwurstunu denedim ve son derece memnun kaldım. hatta şöyle diyeyim; donmuş aldığım uno’nun ufak zeytinli ekmeklerinin içinde hardalla birlikte yiyince kendimi bir an almanya’da bir noel pazarında zannettim, tadı o derece başarılıydı. bir de domuz wurst yapsalar ne de güzel olur. diğer ürünlerini de mutlaka deneyeceğim.
  • sosis paketi siparis ettim. bratwurst, cheddar&jelapone ve frankfurter olanlardan sagolsunlar buzlu koruma aparatlariyla birlikte fazladan sosis paketi koyarak gondermisler ama tad olarak sinifta kaldi. maret in sosisini tercih ederim. o paraya o sosisler alinmaz. eskisehir’de mr. flank’ta yedigim sosis ve kutahya cinar’da yedigim sosislerin ise yanindan gecmez. bu taraflarda yasiyorsaniz bu iki et lokantalarinin sosislerini tercih edebilirsiniz.
  • ataşehir’deki şubesinde, metro ve carrefourlarda kuru et, füme et, sosis ve sucuk ürünlerini bulabileceğiniz, %100 yerli ve toptan-perakende satış yapan bir marka. trakya bölgesindeki çiftliklerden elde ediliyor ürünler ve denediğim hemen her şeyi beğendim, hatta sosislerin tadı almanya’daki birçok rakibini geçebilir. besin değerleri ile de tadındaki başarıyı sürdürüyor. kuru et ve füme etler şarapla, sucuk ve sosisler birayla büyük uyum yakalıyor. kuru et çubukları ile jalapeno&cheddar sosis favorilerim.
hesabın var mı? giriş yap