• 1500 adet entrynin, her gün sokakta karşılaştığımız bir laf atışması için yazılmış olması bana çok tuhaf gelmekte ve bu fikirde tek değilim.
  • ben,
    bu ülkede dün 6 tane gazeteci cezaevine yollandı .bu bile bu kadar gündem olmuyor,sıradan bir sokak ağız dalaşı 1500 entry alıyor .
  • bu olayın bu kadar patlamasının sebebinin herkesin bir şekilde çalıştığı iş yerinde ucundan kıyısından da olsa mobbinge uğramasından dolayı olduğunu düşünüyorum. linç edip rahatlayan bir tayfa mevcut.

olay anında bir kadın yapıştırmış sözü zaten. "ben olsam döverdim" diye. salın artık kadını. intihar falan edebilir nasıl tepki verir bilemiyoruz.
  • ben de çok yükseldim ilk izlediğimde ama yazılanları okuyunca rahatladım çok güzel sövmüşsünüz.
    t: tatmin olunca zahmet etmeyim diyerek katıldığım yazarlar grubu
  • ekşisözlük yazarı ırkçı yazıları sebebiyle hapis yatıyor, çocuğa artistlik yapan kadın gözaltına alınıyor, havalimanında ağzı bozuk kadın gündem oluyor, tutuklanması isteniyor.

buraya kadar okuduğunuzda, gelişmiş bir kuzey avrupa ülkesinde yaşıyoruz gibi geliyor değil mi? insan hakları, demokrasi, saygı, cart, curt...

ana muhalefet liderini dövenlerin serbest kaldığı, ellerinin öpüldüğü, 800 avukatla korunduğu bu günlerde...

edit: 1. paragraftaki insanların haklılığını asla savunmuyorum, sadece toplumun önem / ilgi / alaka gösterdiği konuların ağırlıklarını çok garipsiyorum.
  • oraya artı bir eklemenizi rica edeceğim.

videoyu izleyince ben de iğrendim ben de sinirlendim ama gördüm ki sosyal medyada kadının yaptı terbiyesizliğin belki 15 katını kadına geri uygulamışlar. yaşam tarzı üzerinden aşağılamalar, isim, soyisim, adres, işyeri bilgileri paylaşmalar...

bunların yapanlar da sanki normal hayatta pamuk gibi insanlar, sağa sola gülücük saçan melekler... oturdukları kafede garson istedikleri şeyi unutunca surat asıp garsona ters davranan insanlarsınız.

tamam kadın büyük hata yapmış, hatta hatayı geçtim resmen aşağılık bir harekette bulunmuş ama yeter da kardeşim lincin de bir sınırı var. bu kadının eşi, dostu belki çocuğu var. bir insanın üzerine bu kadar gidilmez, kadını intihar edecek noktaya getirmeye mi çalışıyorsunuz?

bunun sebebi de iki türlü; bu linççilerin bir kısmı kadını "cehape zihniyeti" ile özdeşleştirerek aslında üzüm yemeyip bağcıyı dövmeye kalkan kitle.

bir diğeri de asıl linç etmek istedikleri, tepki göstermek istedikleri noktalara laf edecek cesareti 15 yıldır bulamamış ama gördükleri ilk savunmasız "kötü"ye bütün nefretlerini boşaltmak için sırada bekleyen bir kitle.

millet kafayı yemiş.
  • bir tanesi benim bunlarin.

şimdi bu linç öyle br şey ki nasıl bir tepki alacağınızı bilemezsiniz. zayıf karakterli bir insan bunlardan etkilenip intihar dahi edebilir.

bu yüzden bunun sorumluluğunu almak istemem. kadının yaptığı bariz eleştirilecek bir şey ama her suçun cezası o suç ile orantılı olmalı.

böyle bir ağız dalaşından dolayı kadın intihar ederse vicdanen ben bunu kaldıramam.
  • kadının yaptığı kabul edilemez bir davranış olsa da, linç edilmesi de ayrıca kabul edilemez.

kadının thy tarafından kara listeye alınmasından, ev adresine kadar saçma sapan her şeyden bahsediliyor. birisi daha demiş, kılıçdar'a saldıranlardan ne farkınız var? herkes kendi cezayı kesecekse ne diye hukuk var?
  • kadının terbiyesizliği kayıt altında zaten. mala, cana zarar yok. tamam anlıyorum, sinirlerimiz laçka ama her haltı da linç etme kültüründen vaz geçin artık. toplum böyle böyle bölünür işte.
  • benim. abartıldığını düşünüyorum. sizleri bir günlüğüne sincan otobüsüne/dolmuşuna binmeye davet ediyorum. kavgaya gürültüye doyacaksınız.

seyir halindeki şoföre yumruk atan mı ararsın, zaten sıkışık otobüste dövüşmeye çalışanları mı ararsın, otobüs camını yumruklayan mı ararsın bonzaicisi, sarhoşu, delisi manyağı.

tam bir şölen. bir sabah kavga çıkmazsa garipsiyorum.

hergün binlercesi yaşanan olayın benzerinde piyangonun bu kadına vurmasının sebebi herkesin nefret ettiği yapmacık, kendini başkalarından üstün gören bir stereotip olması. bu kadın üzerinden aslında herkes o nefret ettiği yapay "üst düzey yönetici" personasına kustu içindeki nefreti.

bu kadın sıradan bir çomar olsaydı bu kadar ses getirmeyecekti.
hesabın var mı? giriş yap