• chicken translationları ile yarmış filmdir.

--- spoiler ---
    gitmiş adam silahların hazır olmasını belirten ifadeye "arm" fransızca kol anlamına gelen "bras" demişler.

abort yerine kürtaj manasına gelen "avorter" falan da filan. sözlüğü açıp çevirmiş çükkolar.

uzaydan dünyaya tungsten mermi atmalar, ki uydudan birşeyi bırakırsan senle orbitte devam eder, anti tork kuyruk pali olmayan helikopterler (bi an ulan çift ters yönlü pervane koymuşlardır heralde bu kadar mallık olmaz dedim ama yok)
    --- spoiler ---

tarzı dıkşın dıkşın o zaman ben de füzenin ucuna taramalı takarım hepinize bomba atarım patlatırım, filmidir. direkt bu yani:
    http://img442.imageshack.us/…385003246455179008.jpg

dağ sahnesi iyiydi o ayrı. ulan ne dağ sahnesiymiş (not: iki önceki cümlede ironi vardır)
  • tüm sahneleri fragmana yükleyerek filme pek bir şey bırakmayan yönetmen abimize sevgilerimi ilettiğim film.

--- spoiler ---

zartan ile storm shadow'ın kalenin dehlizlerinde icra ettikleri son performans esnasında etrafta umbrella corporation logolu mühimmat kutularının olması da dikkat çekici.
    --- spoiler ---
  • aksiyon ve komedisi kıvamında, geride kalan diğer bütün bileşenleri ise vasatın altında kalmış.

--- spoiler ---

çakma abd başkanı zartan, g8 üyelerine 3 dakika mühlet verdiğinde gamsız gamsız angry birds oynaması resmen krize soktu. yine zartan bu fırsatı değerlendirip kuzey kore' ye yapacağını yapıyor:

"abd nükleer cephanesi hepinizin ülkesini 14 defa yok edecek kadar güçlüdür. sırf emin olalım diye
    kuzey kore' yi 15 defa bombalarız."

--- spoiler ---
  • 7 yaşından büyük herkesi sıkar. hele ki ninjaların dağ tepesinde teleferiklediği anlar ebenin amı ali sami dedirtti. 1/10
  • bu tip filmleri aksiyon olsun taştan olsun mantığıyla izlerim ama bu bildiğin boş ve kuru aksiyon filmi olmuş. aksiyon var ve fakat heyecan vermiyor, en ufak bir duygu uyandırmıyor. sahnelerin hiçbir orijinalliği de yok, haybeye kurşun sıkılan kurtlar vadisi tadında bir sürü çatışma sahnesi var... herkesin dilinden düşürmediği dağ sahnesinde özgün bir şeyler denemeye çalışmışlar ama o da pek olmamış.

bruce wills dekor, dwayne johnson bu filmde kalıbının adamı değil, diğerlerini zaman ayırıp konuşmaya bile gerek yok.

netice itibariyle film genel olarak olmamış, şu bir gerçek ki ilk film bile daha iyiydi.

5/10 verilir; o da snake eyes ve 10 saniyelik cgi londra sahnesinin hatrına...
  • (bkz: zaman kaybı)

spoiler olabilir

çocukluk anıları işte rahat durmuyor bünye. sinemaya gitmiyorsun. biliyorsun film bok gibi. gene de eline geçiyor izliyorsun. ama resmen zaman kaybı. bizi joe'lara hayran bırakan teknoloji idi. çizgi filmde o askeri teknolojiyi ayran budalası gibi seyrederdik.

filme geliyorsun tipik aksiyon filmi. o seni hayran bırakan teknolojiden joe ruhundan eser yok. bir de arapları itelemişler gene araya. pis müslümanlar(!) hep terörist hollywood'a göre. ilk film gene bir nebze o ruhu yansıtmıştı bize.

neyse tanım zaten baştaki bakınızda. benim gibi çocukluğunda teknolojisine, araçlarına, silahlarına hayran olduğunuz joe'lar bu filmde yok. arapları döven amerikan askerleri var.
  • --- spoiler ---

dağda ninjalı atlamalı zıplamalı sahaneler dışında bir numarası olmayan film. yani o sahneye kadar izledim ve film acayip baymışken işte o dağ sahnesi geldi bari dedim şu sahnenin hatrına devam edip bitireyim filmi ama hay arkadaş izlemez olaydım. o nükleer savaş sahnesi hangi ayran kafalı arkadaşın ürünü acaba? herkes çekti patlattı nükleeri, aklı sıra kuzey koreye ayar veriyo amerigan başkanı orada sonra senin sülaleni sikeyim bakışı atıp kuzey koreli lider de inflak ettiriyor füzeleri havada. ulan bak yemin ediyorum 10 üzerinden 10 verirdim o sahnede kuzey kore füzeleri geri çekmeyip ortalığın mına koysaydı. siz mi lan beni hep küçük ve geri kalmış ülke göreceksiniz diyip sikerseydi böyle ortalığı. her neyse bruce amcada artık o yaşa gelmiş ama böyle filmlerde oynayıp kariyerini zedeliyor çok ama çok üzülüyor böyle yaptımı. bırak git yaptığın paralar ile ölmeden şu zikko dünyanın tadını çıkar be adam halen beyaz perde peşindesin. her neyse ilk filmi hiç hatırlamıyorum. o yüzden böyle shadow'lu madowlu bir karakter vardı onun durumu biraz benim kafayı karıştırdı izlerken. ya seneryo boşlukları vardı ya da ben anlayamadım veya sıkılmaktan filme yoğunlaşamadım. böyle de mal gibi film işte. normalde pek bir siki beğenmeyen tayfaya asla mensup olmayan biriyim ama sevmedim arkadaş işte böyle. o kadar para yatırıyorsunuz. güzel bir senarist tutun bari şu verdiğiniz paranın hakkını verin be arkadaş.

--- spoiler ---
  • ilk filmin aksine bu tamamen berbat olmuş
  • görevimiz tehlike,a takımı tadında aksiyonu bol ve güzel,teknolojik zımbırtıların ve bol kaslı adamların yer aldığı film.

en nefret edilen kısımlar;
    her zaman ki gibi yine iyiler, yine amerika kazanmış. amerikalıların başkan kurtarma aşkları yine gerçekleşmiştir.

en güzel sahneleri:
    dağdaki manastır ve sonrasındaki dövüş.
    yılan gözün getirildiği hapishanedeki olaylar
    bruce un evinde ocağı ,kaşıklığı,koltuğu,dolabı kaldır aç içlerinden bir orduya yetecek silah çıkması

en mantıksız sahneleri;
    cezaevine yılan göz diye getirilen gölge fırtınanın su tankında kendi kalbini durdurabilmesi sonrasında ortalığı katıp karıştırması
    manastırdan alınan gölge fırtınanın -bu kötü adam- sadece ama sadece bir sahnedeki ikna konuşması ile iyi adamların tarafına geçmesi
    dünya liderlerinin nükleer toplantıya ellerindeki nükleer gücü harekete geçirtecek çantalar ile gelmeleri. bütün nükleer güçlerinin çanta ile idare edilebilmesi

en komik sahneleri * *
    zartan denilen baş kötü hırtonun başkanın görüntüsüyle konuşmaları hareketleri

en hoşa giden teknolojik zımbırtılar:
    ateş böceği şeklindeki mikro robotlar, elektrik verilmiş telleri kesmeye yarayan eldiven, nanoteknolojiyle oluşturulmuş yüz maskesi
    olan filmdir.

bruce willisin 3-5 sahnede boy göstermesi filmin seviyesini oldukça yukarı çekmiş.

vakti olan,aksiyonu seven seyretsin
  • afedersin götüm gibi film.
    hayır bu kadar bütçen var özel efektin amına koymuşsun git adam gibi bir senaryo yazdır.
    her karakterde sikik sikik bi kahramanlık havaları.
    bokum bokum fedakarlıklar vs.
    hayatımdan 2 saat çaldınız lan gözünüze dizinize dursun.
hesabın var mı? giriş yap